Domov Novinky Vráti sa dnes Modrić do tímu?

Vráti sa dnes Modrić do tímu?

Autor: Marek
1 komentár

Všetci čakajú na výsledky rokovaní Realu Madrid s hygienickými úradmi. Väčšina informácií naznačuje, že Luka Modrić môže byť nominovaný na zajtrajší zápas proti Cádizu.

Modrić sa po nedeľňajšom derby na ihrisku Atlética Madrid cítil zle a v stredu bolo oznámené, že mal pozitívny test na koronavírus.

Okrem neho v priebehu niekoľkých desiatok hodín skončilo v karanténe ďalších päť kolegov a asistent Carla Ancelottiho. Včera popoludní však bolo oznámené, že len o 48 hodín neskôr mal 36-ročný hráč negatívne výsledky antifénového testu, po ktorom nasledoval test PCR.

To všetko otvorilo verejnú diskusiu po celom Španielsku, pretože nikto nevedel s istotou povedať, či sa Chorvát môže hneď vrátiť k normálnej práci.

Pochybnosti sa objavili v stredu, keď Real Madrid novinárom povedal, že keďže Modrić je plne zaočkovaný, stačilo by, aby sa cítil lepšie a potom by mal negatívne výsledky z príslušných testov. Zodpovedajúce výsledky mu mali podľa klubu umožniť okamžitý návrat do tréningu a dokonca aj do hry.

V stredu večer v rádiu COPE spochybnil informácie o takomto potenciálnom rýchlom návrate Antonio Zapatero, poradca Oddelenia verejného zdravotníctva Madridskej komunity.

Politik uviedol, že národný protokol nariaďuje 10-dňovú karanténu aj s negatívnym výsledkom pred 10. dňom od pozitívneho výsledku a s plnou vakcináciou.

Okrem toho počas tohto 10-dňového obdobia už osoba nesmie vykazovať žiadne príznaky aspoň za posledné 3 dni. Akoby toho nebolo málo, samotná La Liga má po pozitívnom výsledku testu absolútnu 10-dňovú karanténu. V týchto scenároch by bol návrat Modrića do ktoréhokoľvek z nasledujúcich dvoch zápasov nemožný.

Preto Real Madrid, po tom, čo obdržal negatívne výsledky, začal v piatok okamžité rozhovory s La Ligou a Madridským spoločenstvom, aby objasnil pochybnosti o tejto situácii.

Médiá uvádzajú, že stredopoliar sa možno nakoniec vráti… ale nie úplne. Situácia je skutočne nejasná, a preto vyvolala v Španielsku obrovskú diskusiu.

Madridské médiá uvádzajú, že keďže je futbalista očkovaný, podľa dodatočných smerníc madridského spoločenstva má právo vrátiť sa do práce po získaní negatívneho výsledku testu s príslušnými „parametrami“.

Tieto parametre sa týkajú vírusovej záťaže, t. j. číselného vyjadrenia množstva vírusu v danej vzorke a počtu protilátok. Ak sú v súlade s príslušnými normami, Madridské spoločenstvo považuje umožní danej osobe dostať sa z karantény.

To prekvapilo najmä Antonia Zapatera, ktorý to vôbec nespomenul. Objavila sa však správa, že Real Madrid sa rozhodol futbalistovi vykonať kvalitný sérologický test, ktorý by ukázal, či sa infekcia skutočne skončila vzhľadom na množstvo protilátok, pretože vírusová záťaž bola testovaná už vo vzorke PCR.

Klub chápe, že sérologický test a jeho zodpovedajúci výsledok bude dostatočným dôkazom… pre Madridské spoločenstvo.

Aj keď mu úrady povolia nastúpiť v Madride proti Cádizu, odlišná situácia môže byť v zápase s Athletic, nakoľko Baskovia majú iné pravidlá.

Baskicko má odlišný hygienický protokol ako región hlavného mesta a tam je po pozitívnom výsledku testu predpísaná absolútna 10-dňová karanténa a nie sú tam výnimky ako v Madridskom spoločenstve.

Klub sa mal obrátiť na orgány regiónu, aby zistil, aké konečné pravidlá by sa vzťahovali na Modrića, ak by mal negatívny sérologický test a predložil negatívne výsledky testov na antigén a PCR.

Ani Athletic nevedel odpovedať na otázku Los Blancos v tomto bode. Denník AS, ktorý to konzultoval s baskickými sanitárnymi úradmi, tvrdí, že hráčovi neumožnia vstup do ich regiónu, pretože je podľa nich až do piatku v karanténe.

Zároveň samotný Real Madrid a konkrétne šéf lekárskeho personálu doktor Niko Mihić vykonáva futbalistom vracajúcim sa po infekcii testy, vrátane kardiologického.

Nie je preto známe, či Chorvát stihne absolvovať všetky uvedené body pred tímovým tréningom, ktorý sa začne dnes o 11:00.

V prípade negatívneho sérologického testu sa však očakáva, že hráč bude minimálne v zápasovej nominácii na zajtrajší zápas proti Cádizu, aj keď novinári z nočných rádií sa zhodli, že je ťažké predstaviť si jeho výkon už od prvej minúty.

zdroj: as.com, marca.com

Subscribe
Notify of
1 Komentár
Staršie
Novšie Najviac hlasov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

1
0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x
()
x