Domov Novinky Vinícius Júnior to má po príchode Edena Hazarda ťažšie

Vinícius Júnior to má po príchode Edena Hazarda ťažšie

Autor: Jana Comová
109 videní

Od začiatku bolo jasné, že stať sa pravidelne nastupujúcim hráčom v tíme Realu Madrid – najmä v útoku a v mladom veku – je pomerne ťažké. Vinícius to už očividne dávno zistil.

Dvadsaťročný mladík vtrhol na scénu v sezóne 2018/19, ale príchod Edena Hazarda v lete 2019 znamenal, že sa Vinícius stane druhou možnosťou. Belgičana potrápili zranenia, no aj napriek tomu jeho návrat spôsobil Viníciusovi ťažkosti s naberaním herného času.

Vinícius si zahral iba v troch z piatich posledných zápasov Realu Madrid. Celkovo 12 minút proti Granade, 5 proti Elche a ďalších 5 minút proti Celte Vigo. Nezahral si proti Osasune a ani proti Eibaru.

Zinedine Zidane má tendenciu uprednostňovať Hazarda a najnovšie aj Marca Asensia na oboch stranách pri Karimovi Benzemovi v prípade, že nikto z nich nie je zranený. To vedie k tomu, že Vinícius je tak trochu nadbytočný.

Niet pochýb o tom, že Vinícius je ešte veľmi mladý a stále sa musí zlepšovať. Proti Osasune ho tréner ani neposlal preč z lavičky.

To však neznamená, že si Hazard počína extra dobre. Tridsaťročný hráč musí začať znova ukazovať svoje výkony z čias, keď hral v Chelsea. Práve pre túto hernú formu ho Real Madrid chcel vo svojich radoch.

V Španielskom superpohári možno napokon Zidane prekvapí výberom hráčov do zostavy a bude medzi nimi aj Vinícius. Buď to, alebo mladík zamrzne v jednom bode, čím sa ešte viac naštrbí samotná sebadôvera a progres mladíka.

Zdroj: marca.com

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x
()
x