Domov Novinky Vinicius Junior sa nemôže spoliehať iba na svoju reputáciu

Vinicius Junior sa nemôže spoliehať iba na svoju reputáciu

Autor: PDReal
1102 videní

Futbaloví fanúšikovia zbožňujú objavovanie mladých hráčov ako budúcich superhviezd.No i ten najoptimistickejší podporovateľ zdvihol obočie nad rozhodnutím Realu Madrid, v roku 2017 za 16-ročného Viniciusa Juniora položiť na drevo 40 miliónov libier .

Tínedžer sa stal druhým najdrahším prestupom z Brazílie všetkých čias za Neymarovým prestupom z roku 2013 do Barcelony. To napriek tomu že za Flamengo odohral iba jeden seniorský zápas. Jeho reputácia bola taká vysoká.

Bolo to dieťa, ktoré bolo predurčené na víťazstvo v Ballon d’Or. Prezývali ho „nový Neymar“. Všetci si tým boli istí, napriek tomu že odohral len osem minút zápasu s Atleticom Mineiro, desať dní predtým ako ho Madrid vyplatil.

Dnes má na konte 99 zápasov v Reale Madrid, a aj keby sa snažil, nemohol by vyzerať menej ako hráč hodný 40 miliónov £.

Vinicius je bez gólu vo svojich posledných 25 zápasoch vo všetkých súťažiach, a ešte viac kritiky svojich fanúšikov pritiahol ďalším priemerným výkonom pri stredajšom víťazstve 1: 0 nad Atalantou.

Po väčšinu tejto sezóny Zinedine Zidane naďalej dáva priestor Viniciusovi, ignorujúc skutočnosť, že je žalostne mimo formy. Nakoniec, toto je zázračný chlapec, budúca superstar, dieťa v hodnote 40 miliónov libier. Z tejto reputácie však nemôže ťažiť donekonečna a Vinicius sa pomaly dozvedá túto krutú realitu.

Hovorí sa o tom, že Los Blancos sú pripravení prerušiť vzťahy s Viniciusom, keď dospeli k záveru, že sa v prípade jeho prestupu uponáhľali. Ich odhodlanie vytvoriť diamant z hrudky uhlia sa vytráca.

Je ťažké zvaliť vinu na jedného konkrétneho človeka za jeho problémy

Rozhodnutie Realu upriamiť naňho všetko svetlo sveta v čase, keď pravdepodobne stále rástol zjavne nepomohlo. Jednoducho nebol pripravený, ale to je len začiatok tohto všetkého.

Rozhodnutie Zidana (alebo možno rady) nasadzovať Viniciusa ďalej a takmer ho prinútiť, aby bol dobrý, ho iba vystavilo ešte väčšej kritike. Mladíkov kotrý majú problém sa presadiť je potrebné dostať z centra pozornosti. No Vinicius bol vystavený tlaku znova a znova a znova.

Vinicius sa dokonca ocitol v situácii keď Karim Benzema a Ferland Mendy v polčase zápasu debatovali o tom aby Brazílčanovi neprihrávali.

Bola všetka kritika neoprávnená? Nie, vôbec nie. Ak hráte za Real Madrid, mali by ste dosiahnuť určitý štandard a Viniciusovi sa to nedarilo. Jeho zakončenie bolo dlho problémom a strelil iba 12 gólov v takmer 100 zápasoch.

Ak Vinicius veci nezvráti, jeho kariéra na najvyššej úrovni sa čoskoro skončí. O tom niet pochýb. Los Blancos chcú, aby hráči ako Kylian Mbappe a Erling Haaland spôsobili revolúciu v ich útoku (hlavne preto, že to sám Vinicius neurobil). Ak budú môcť Viniciusa predať skôr, ako sa jeho hodnota príliš zníži, nebudú váhať.

zdroj: 90min.com

Subscribe
Notify of
9 Komentárov
Staršie
Novšie
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

9
0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x
()
x