Domov Mužstvo VIDEO: Ronaldov hetrik proti Atléticu zo sezóny 2011/12

Autor: dado23

Iba dvaja hráči v histórii Realu Madrid strelili hetrik na pôde Atlética Madrid – Alfredo di Stéfano pri výhre 4-3 v roku 1953 a Cristiano Ronaldo.

Portugalec svoj hetrik dosiahol v druhej polovici sezóny 2011/12, v ligovom zápase, ktorý nebol o nič menej dôležitý, ako je ten dnešný.

Hralo sa 33. ligové kolo a Real Madrid cestoval na štadión Vicenteho Calderóna. Kým Atlético sa chcelo kvalifikovať do európskych súťaží, Barcelona dýchala Mourinhovmu Realu Madrid na krk a robila si nádeje, že Real bude v mestskom derbi ťahať za kratší koniec. Cristiano Ronaldo mal však iné predstavy.

CR7 dal prvý gól v 25. minúte z priameho kopu. Nádej do žíl domácich fanúšikov v 55. minúte ešte vlial Falcao, ale Ronaldo v 68. minúte premenil svoj ďalekonosný pokus a v 83. minúte aj penaltu, ktorá mu zaistila spomínaný hetrik. V tomto zápase pridal čerešničku na tortu José Callejón, ktorý skóre upravil na konečných 1-4.

zdroj: marca.com