Domov Prestupové leto 2021 Vaclík do Realu Madrid? Agent: „Nemôžem nič potvrdiť“

Vaclík do Realu Madrid? Agent: „Nemôžem nič potvrdiť“

Autor: PDReal
1233 videní

Tridsaťdvaročného Vaclík by vraj kráľovský klub bral ako dvojku k Belgičanovi Thibautovi Courtoisovi, tvrdí novinár Joaquín Maroto z denníka AS.

Na zozname kandidátov má byť český reprezentant spoločne s Talianom Gianluigim Donnarummom, ktorému rovnako ako Vaclíkovi v Seville končí v AC Miláno zmluva.

„Viacero klubov situáciu okolo Tomáša monitoruje, ale zatiaľ nemáme nič konkrétne, aby sme sa mohli rozhodnúť. Niektoré tímy už skladajú súpisky pred Eurom, iné čakajú. Myslím, že aj Tomáš je so svojou pozíciou zrovnaný, máme dostatok priestoru, „uviedol pre iDNES.cz Nehoda.

Vaclík je voľným hráčom po troch rokoch v Seville, ktorá s ním nepredĺžila kontrakt. Prvé dve sezóny bol jasnou jednotkou, v poslednom ročníku, kedy českého gólmana opäť trápili problémy s kolenom, ale častejšie chytal marocký konkurent Jasín Bunú.

Vaclík je v Španielsku spokojný

„Z celého srdca môžem povedať, že sme spolu mali jeden z najlepších brankárskych vzťahov, čo som v kariére zažil,“ pochvaľoval si Vaclík, keď sa s klubom lúčil. „Odchádzam plný hrdosti po unikátnej skúsenosti a splnenia mnohých športových cieľov, ako sú postup do Ligy majstrov a víťazstvo v Európskej lige.“

Vaclíkov profil do predstáv o brankárskej dvojke zapadá rozhodne viac ako ten Donnarummov.

Odchovanec AC Miláno je o desať rokov mladší a po konci v AC Miláno o neho okrem Realu stojí tiež Juventus či Barcelona. Ťažko by išiel dobrovoľne plniť úlohu náhradníka. Vaclík by však túto úlohu mohol prijať.

„V Španielsku sa nám páči. Obaja s manželkou vieme jazyk, mladšia dcéra sa tu narodila, staršia dcéra tiež hovorí španielsky. Keby som tu mohol pokračovať, tak by to bolo skvelé, ale neviem či sa nám to pošťastí, „povedal brankár v apríli v rozhovore s agentúrou ČTK.

V priebehu sezóny sa objavili špekulácie o jeho možnom návrate do Sparty. Z Letnej ani z iného českého klubu sa však doteraz nikto neozval. Preto je takmer isté, že bývalý brankár švajčiarskeho Bazileja bude ďalej pôsobiť v zahraničí. Môže to byť skutočne slávny Real?

zdroj: idnes.cz

Subscribe
Notify of
20 Komentárov
Staršie
Novšie
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

20
0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x
()
x