Domov Novinky V Anglicku sa rozpadol mýtus o Casemirovej beztrestnosti

V Anglicku sa rozpadol mýtus o Casemirovej beztrestnosti

Od odchodu z Realu Madrid sa Brazílčan dopustil v Premier League toľko faulov a dostal toľko žltých kariet ako v posledných sezónach v Reale Madrid.

Autor: Marek Varga
0 komentár

Stredopoliar za celú svoju kariéru ešte nevidel priamu červenú kartu.

Ako dlho bude trvať, kým Casemiro dostane prvú červenú kartu v Premier League?

Bola to jedna z najopakovanejších otázok futbalových programov po tom, čo bol v lete oficiálne potvrdený odchod brazílskeho stredopoliara do Anglicka.

Údajná beztrestnosť, s akou mal bývalý hráč Realu Madrid žiť v La Lige, bola analyzovaná pri nespočetných príležitostiach a diskusia skončila tak, že to všetko bol mýtus a výplod fantázie priaznivcov súperových klubov.

Okolo Casemira sa zrodila legenda a stredopoliara na ihrisku vždy na milimeter presne sledovali cez lupu, ktorú vlastnili tí, ktorí mu vyčítali prílišnú agresivitu a rozhodcovskú beztrestnosť.

Zarytí fanatici iných klubov a novinári sledovali každú jeho kontaktnú akciu. Ale po odohratí 26 zápasov za Manchester United je realita taká, že Casemiro vyrovnal svoje percento faulov na zápas v Premier League… a že anglickí rozhodcovia trestajú jeho zákroky rovnakým spôsobom. Toto je koniec mýtu o jeho údajnej beztrestnosti v La Lige.

Squawka, ktorá poskytuje štatistiky všetkého druhu, sa podelila o pomer faulov brazílskeho stredopoliara ku kartám, kde porovnáva aktuálnu sezónu v anglickej lige s poslednými tromi rokmi u Los Blancos.

Brazílčan robí v Premier League takmer toľko faulov a dostáva rovnaký počet žltých kariet. Jeho posledné sezóny v Madride mali v priemere 2,3 faulov na zápas (v porovnaní so súčasnými 2,4); a videl 0,4 žltých kariet (v Premier League ešte nedostal červenú kartu).

336 zápasov, 91 žltých kariet a dve vylúčenia (nikdy nedostal priamu červenú kartu). Toto boli Casemirove čísla počas deviatich sezón v Reale Madrid.

Brazílsky stredopoliar ovláda umenie páchania faulov, občas si zaslúži žltú kartu, no dostane len slovné napomenutie. Pretože vo futbale nikdy neanalyzujete strategické fauly a v tejto oblasti bol Casemiro vždy inteligentný.

Jeho prvé vylúčenie prišlo v sezóne 2018/19 počas ligového zápasu proti Realu Valladolid. Rozhodca poslal stredopoliara do tunela po tom, čo mu za stavu 1:3 ukázal dve žlté karty.

Druhý takýto incident sa stal v roku 2021 počas El Clásica na Santiago Bernabéu: dostal druhú žltú po útoku na Minguezu v 89. minúte za stavu 2:1 v prospech Realu Madrid. Zaujímavosťou je, že rozhodcom v oboch zápasoch bol Gil Manzano.

zdroj: marca.com

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x