Domov Novinky Úspešný vstup do basketbalovej ligovej sezóny

Úspešný vstup do basketbalovej ligovej sezóny

Real Madrid Baloncesto naštartovalo Endesa ligu 2017/2018 víťazstvom! To sa však proti náročnému súperovi z Morabanc Andorra nerodilo vôbec ľahko.

Naši v prvom polčase dominovali a vybudovali si skvelú pozíciu pre zvyšok zápasu keď viedli už o 15 bodov (50-35). Po prestávke sa im však prestalo dariť, súper zlepšil hru a tretiu štvrtinu prehrali o 12 bodov (63-60). Rozhodovať sa tak muselo v poslednej štvrtine. Medzi 33. a 35. minútou Los Blancos zaznamenali skvelú šnúru 11-2 a postavili základ pre konečné víťazstvo. Neznamená to však, že hostia nechali hráčov Realu aspoň na chvíľu vydýchnuť. Práve naopak – posledná štvrtina skončila s rekordným skóre 31-28.

Najviac sa strelecky darilo v zápase Causeurovi, ktorý nastrieľal 19 bodov (pri úspešnosti viac ako 72%) ale dvojcifernú hodnotu bodov zaznamenali aj ďalší štyria hráči.

REAL MADRID 94 (26+24+13+31): Campazzo (15), Doncic (8), Causeur (19), Thompkins (12), Ayón (10); Taylor (5), Carroll (7), Reyes (-), Yusta (2), Kuzmic (6), Randolph (10), Radoncic (-).

MORABANC ANDORRA 88 (18+17+25+28): Albicy (3), Blazic (20), Walker (13), Shurna (10), Diagné (10); Fernández (6), Jelinek (5), Jankovic (7), Stevic (12), Karnowski (2), Colom (-).