Domov Novinky UCAM Murcia 81-88 Real Madrid Baloncesto

UCAM Murcia 81-88 Real Madrid Baloncesto

Autor: dado23

Real Madrid porazil Murciu na ich domácej palubovke a v mesiaci október udržal svoju neporaziteľnosť.

Real Madrid sa od začiatku zápasu snažil nájsť svoje obvyklé tempo, no proti súperovi, ktorý fantasticky bránil to nebolo vôbec jednoduché. Po prvej štvrtine domáci viedli o jediný bod (20-19) a naša hra nebola ideálna ani v druhej štvrtine, pričom sa hráči nechali vyprovokovať k zbytočným faulom. V 17. minúte si náš tréner za stavu 35-29 vyždiadal oddychový čas, čo sa oplatilo. Madrid zlepšil obranu a viac nepripustil, aby Murcia určovala tempo hry. Tesne pred koncom sa však domácim ešte podarilo premeniť strelu s klaksónom oznamujúcim koniec štvrtiny a do šatní sa tak išlo v pomere 48-45 v prospech domácich.

Do druhého polčasu naši nenaskočili vôbec dobre, pričom ho začali so skóre 5-0, no chvíľu na to sa karta obrátila a šnúrou 0-12 sa dostali do vedenia, ktoré si udržali už do konca štvrtiny (61-65). Murcia sa však v poslednej štvrtine nechcela vzdať a bola pripravená bojovať. V 34. minúte bolo skóre vyrovnané (71-71), ale naši hráči sa potom do súpera obuli a za tri minúty nastrieľali deväť bodov, pričom súper ani jeden. Toto vedenie stačilo, aby si Los Blancos pripísali ďalšiu výhru v sezóne. Najlepším strelcom Realu Madrid bol Rudy s 22 bodmi.

Strelci:
UCAM MURCIA 81 (20+28+14+19): Servera (2), J.Grimau (2), Davis (7), Antelo (12), Lima (6); Ben Romdhane (5), San Miguel (6), Wood (8), Orupke (0), Tillie (23), Rodríguez (10).
REAL MADRID 88 (19+26+22+21): Llull (13), Rudy (22), Díez (0), Mirotic (19),  Bourousis (9); Reyes (7), Carroll (10), Slaughter (0), Sergio Rodríguez (8), Draper (0), Mejri (0), Darden (0).

zdroj: realmadrid.com