Domov Novinky Tuenti móvil Estudiantes 64-71 Real Madrid Baloncesto

Tuenti móvil Estudiantes 64-71 Real Madrid Baloncesto

Real Madrid derby proti Estudiantes vyhral, čo znamená, že vyhral svoj 27. ligový zápas po sebe.

Domáci boli pripravení bojovať a svojich súperov prekvapili intenzívnou hrou od začiatku stretnutia. Real sa celú prvú štvrtinu súpera držal, ale túto časť nakoniec aj tak prehral o dva body (17-15). V druhej štvrtine však už dominuje Real a hráčom Estudiantes dokázal odskočiť najmä vďaka prítomnosti Reyesa. Ruku k dielu priložili však aj Rodríguez a Mejri, ktorý bol platný najmä pod obručou (29-34).

Ako obvykle, prestávka, strávená v šatni s trénerom Lasom, znamenala zlom. Los Blancos začali tretiu štvrtinu šnúrou 0-7 v prvých dvoch minútach. Naši hráči s Draperom na palubovke zlepšili svoje obranné schopnosti, rýchlosť a svojich súperov zatlačili do obrany. Všadeprítomný Rudy bol najlepším hráčom tejto časti, pričom počas 10 minút zaznamenal 10 bodov. Do poslednej štvrtiny naši nakoniec išli so 7-bodovým náskokom (48-55). Napriek úsiliu domácich hráčov a poklesu intenzity hry Bieleho baletu, naši si dokázali udržiavať pomerne pohodlný náskok. Pár dobrých útokov a niekoľko našich faulov však spôsobilo, že Estudiantes náš náskok dve minúty pred koncom zredukovali na 6 bodov. Laso si vypýtal oddychový čas a hráči potom zápas dokázali doviesť do víťazného konca. Našim najlepším strelcom bol Rudy so 17 bodmi.

Strelci:
Tuenti móvil Estudiantes 64 (17+16+15+16): Van Lacke (8), Miso (5), Rabaseda (2), Slokar (5), Banic (15); Colom (-), Kuric (16), (Fernández (-), Rubio (3).

Real Madrid 71 (15+19+21+16): Llull (6), Rudy (17), Darden (3), Mirotic (9), Bourousis (6); Rodríguez (14), Draper (-), Díez (2), Reyes (2), Mejri (12).