Domov Novinky Tréner Realu Madrid varuje pred kolapsom mužstva

Tréner Realu Madrid varuje pred kolapsom mužstva

Autor: Jana Comová
25 komentárov

Tréner Realu Madrid chce zabrániť tomu, aby sa zopakovalo podobné zlyhanie tímu ako v roku 2004. Hráči už „melú z posledného“, no čaká ich ešte veľké množstvo zápasov. Nastala časť sezóny, v ktorej nemožno poľaviť.

Zatiaľ čo Real Madrid v sobotu nad Barcelonou oslavoval svoje druhé víťazstvo v El Clásicu v tejto sezóne, Zinedine Zidane poznamenal, že jeho hráči sú už fyzicky na hranici a stále si nie je istý, ako skončia sezónu.

Únava hráčov bola viditeľná hlavne v posledných zápasoch. Dokonca samotný Vinícius Júnior sa nedávno vyjadril k tomu, ako veľmi sa cíti unavený. Biely balet však ešte musí odohrať osem zápasov v La Lige a ak postúpi v stredu ďalej, tak aj ďalšie tri v Lige majstrov.

Zidane vie viac ako ktokoľvek iný, aké dôležité je zvládnuť tieto skutočnosti. V roku 2004 bol súčasťou kolapsu Realu Madrid na ceste za treble pod vedením Carlosa Queiroza. Los Blancos mali v prvom štvrťfinálovom zápase Ligy majstrov náskok 4 – 2 pred Monakom, avšak zlyhali v odvetnom zápase.

Zidanove slová adresované Giulymu

V ten deň, 6. apríla 2004, sa Zidanov rozhovor s Ludovicom Giulym dostal na titulné stránky všetkých novín. „Ludo, nevidíš, že sme hotoví,“ vyhlásil Zidane po tom, čo hráč Monaka vtipne navrhol, aby ich Real Madrid nechal vyhrať tento zápas neveriac, že ešte majú šancu tento deficit zvrátiť.

Paralely medzi Realom v roku 2004 a terajším mužstvom

Real Madrid v tom roku prehral finále Copa del Rey s Realom Zaragoza, ale prehra v Monaku im „vykopala hrob“. Potom prišla séria výsledkov, vďaka ktorým získala titul v La Lige Valencia. Osem hráčov prekročilo hranicu odohraných 4000 minút a ďalší dvaja mali na konte cez 3000 minút.

V tejto sezóne Zidanov tím potrápili zranenia. Hráči odohrali už 41 zápasov v maximálnom počte 3 720 minút, pričom celkovo štyria hráči odohrali už cez 3 000 minút. Desať ďalších hráčov má na konte cez 2000 minút, pričom len Nacho je od 2000 vzdialený iba o 22 minút.

Vnútorná sila mužstva

Hráči sú s príchodom rozhodujúcej fázy sezóny unavení, no napriek tomu majú víťaznú mentalitu, ktorú ukázali nielen minulú sezónu, ale aj teraz. V januári si siahli na dno, odvtedy sa však pomaly vracajú späť a Zidane vie, čo je na to potrebné. Nie je si však istý, či jeho hráči majú toľko síl, aby sa preniesli do úspešného konca.

Zdroj: marca.com