Domov La Fábrica Tréner, ktorý napísal list Barce, zostáva v Reale Madrid

Tréner, ktorý napísal list Barce, zostáva v Reale Madrid

Minulý týždeň bol Adrià Díaz údajne prepustený z pozície trénera v akadémii Realu Madrid za špeciálne poďakovanie Barcelone za jeho prácu v klube.

Autor: Marek Varga
1 komentár

Nakoniec tréner zostáva vo Valdebebas, hoci médiá sa stále nevedia zhodnúť na jednej verzii tejto situácie.

V piatok najprv Mario Cortegan z The Athletic a potom Manuel Amor z Relevo informovali, že Real Madrid odvolal Adria Díaza Valverdeho ako asistenta trénera Juvenilu C.

Oba zdroje uviedli, že najdôležitejší funkcionári zodpovední za akadémiu odvolali trénera pre list zaslaný Barcelone ako súčasť poďakovania za prácu v tomto klube v rokoch 2015-2019.

List bol vymazaný zo sociálnych sietí trénera po tom, čo vlani v lete prestúpil do Realu Madrid na základe jednoročnej zmluvy, no mal sa dostať až k predstaviteľom kráľovskej rodiny.

„Stále si pamätám ten telefonát, ktorý mi oznámil, že vstupujem do klubu mojich snov,“ napísal Díaz v liste, v ktorom poďakoval hlavne klubu za príležitosť, ktorú dostal, a jednotlivým zamestnancom za podporu, ktorú dostával každý deň.

Napokon sa tréner okrem sloganu „Visca El Barça“ poďakoval aj svojej mame, ktorá v tom čase trpela rakovinou. Barcelona mala trénerovi uľahčovať všetky záležitosti súvisiace so starostlivosťou o ženu, za čo jej bola aj samotná Španielka veľmi vďačná.

Práve kvôli tomuto listu ho mal Real Madrid prepustiť a vyplatiť mu kompenzáciu v podobe celého platu garantovaného jeho ročným kontraktom.

MARCA a El Español odpovedali, že Real Madrid Díaza nevyhodil, a že jednoducho prijal ponuku Leganés stať sa riaditeľom tréningovej metodiky a riadiť klubové akadémie po celom svete, ktoré sú základom aktivít madridského klubu.

Cez víkend sa vystriedali dve verzie a nikto z ničoho neustúpil. Nakoniec, dnes popoludní sa objavila správa, že Adrià Díaz zostáva v Reale Madrid a bude aj naďalej asistentom trénera v Juvenile C. Verzie tohto riešenia sa, samozrejme, tiež líšia.

Relevo ako prvé informovalo, že klub odstúpil od výpovede a v pondelok informoval trénera, že zostáva vo svojej funkcii.

Manuel Amor tvrdí, že Real Madrid pred pár dňami informoval trénera, že ho vyhodí, a tak sa s Leganés jednoducho dohodol. Z tohto dôvodu chýbal na lavičke aj vo víkendovom stretnutí svojho tímu.

Mario Cortegana z The Athletic potvrdzuje, že tréner zostáva v Reale Madrid, pretože najdôležitejší funkcionári klubu sa o situácii dozvedeli cez víkend a po napomenutí vedeniu akadémie nariadili opätovné dosadenie Díaza. Tento novinár dodáva, že Díaz by v Leganés nezarobil viac, ako niektorí uviedli.

El Español odpovedá, že to bol samotný tréner, kto sa nakoniec rozhodol zostať v Reale Madrid a informoval klub, že ponuku Leganés neprijme. Táto webová stránka tvrdí, že tréner bol ovplyvnený víkendovou polemikou, ale nakoniec sa rozhodol neopustiť Los Blancos. Doplnilo sa aj to, že Real Madrid o liste Barcelone od začiatku vedel a nemal s ním problém.

zdroj: relevo.com, theathletic.com, elespanol.com, marca.com

Subscribe
Notify of
1 Komentár
Staršie
Novšie Najviac hlasov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

1
0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x