Domov Novinky Tím sa učí fungovať aj bez Sergia Ramosa

Tím sa učí fungovať aj bez Sergia Ramosa

Autor: Jana Comová
731 videní

Keď klub oznámil, že Sergio Ramos podstúpi operáciu, zasiahlo to veľa ľudí. Zvyčajne, keď je kapitán v zápasoch neprítomný, sa Los Blancos trápia, no nie je to tak vždy.

Ramos sa výherného zápasu proti Interu nezúčastnil rovnako tak, ako aj zápasov, v ktorých Real Madrid podľahol Šachtaru Donetsk a Alcoyanu. V minulosti sa tak stalo aj pri prehrách s Manchesterom City, Ajaxom, CSKA Moskvou, Parížom Saint-Germain a Juventusom.

Tentokrát bez Ramosa prehrali iba raz za posledných päť stretnutí La Ligy, konkrétne v januári proti Levante. Pri tejto príležitosti sa odohral takmer celý zápas s 10 hráčmi kvôli červenej karte, ktorú na začiatku hry dostal Militão. Odvtedy vyhrali päť za sebou idúcich zápasov a udržali si čisté kontá proti Getafe, Valencii, Realu Valladolid a Atalante; inkasovali len pri výhre 2 – 1 nad Huescou.

Dobré čísla

Real Madrid nepovolil v štyroch zápasoch, čo poukazuje na to, že v rámci možností vie fungovať aj bez svojho kapitána. Zidane vždy spomína úsilie celého tímu týkajúce sa obrany a niet pochýb o tom, že Raphaël Varane a Nacho v tomto prípade vystúpili z radu pred ostatnými.

Francúz je najdôležitejším obrancom v čase Ramosovej neprítomnosti a v tejto sezóne bol vcelku pôsobivý. Vyzerá to tak, že svoj nezdar proti Manchestru City v minulej sezóne zahodil za hlavu.

Posilnilo ho to, dokonca mal aj kapitánsku pásku pri absencii Ramosa, Marcela a Karima Benzemu. Varane sa v tejto sezóne ujal vedenia, o čom svedčí skutočnosť, že Zidane ho naozaj veľmi často nasadzoval do zápasov.

Nacho je druhým hráčom, ktorý poslednej dobe zažíva znovuzrodenie. Tímu dodal vždy to, čo v danej chvíli potreboval, a to bez ohľadu na to, ako dlho sedel a čakal na lavičke príležitosť. Jeho forma mu dokonca pomohla predbehnúť Militãa vo výbere hráčov do zápasov.

Napokon nemožno opomenúť dôležitosť Thibauta Courtoisa. Dôležité zákroky vykonáva dôsledne a pomáha tímu Los Blancos zostať vcelku konkurencieschopným bez kapitána a ďalších dôležitých hráčov.

Zdroj: marca.com

Subscribe
Notify of
2 Komentárov
Staršie
Novšie
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

2
0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x
()
x