Domov Novinky The Athletic: Operácia Courtoisa v stredu

The Athletic: Operácia Courtoisa v stredu

Belgičan podstúpi operáciu súvisiacu s utorkovým zranením menisku a očakáva sa, že bude mimo hry približne 7 týždňov.

Autor: Marek Varga
0 komentár

V tejto sezóne sa už do hry s najväčšou pravdepodobnosťou nevráti. Mario Cortegan z The Athletic ako prvý informoval, že Thibaut Courtois po utorňajšom zranení kolena podstúpi ďalšiu operáciu.

Novinár v noci dodal, že zákrok je naplánovaný na stredu (20.3.). Španiel upresňuje, že zásahu sa ujme lekár Manuel Leyes, ktorý v auguste operoval kolená Courtoisa a Édera Militãa, následne operoval koleno Ardu Gülera a nedávno pomáhal aj Borjovi Mayoralovi.

Novinár tvrdí, že v porovnaní s augustovým zásahom po pretrhnutí väzov v ľavom kolene pôjde o drobný zákrok a má za cieľ vyčistiť poranenú zónu.

S najväčšou pravdepodobnosťou ide o meniskektómiu – čiastočné odstránenie menisku, presnejšie jeho poranenej časti. Navyše, ako uviedol aj Cortegana, v roku 2015 už mal Courtois zošitý meniskus v pravom kolene a stehy, ktoré tam boli, sa mali pretrhnúť. Teraz Leyes odstráni časť menisku, ktorá bola opäť poškodená.

Cortegana upresňuje, že Belgičan bude mimo hry na ďalších 7 týždňov, takže najskorší návrat do tréningu s tímom možno očakávať na prelome apríla a mája. V závislosti od výsledkov môže tím hrať až do 1. júna, kedy sa uskutoční finále Ligy majstrov.

Nedá sa teda vylúčiť, že brankár bude môcť odohrať zápas v tejto sezóne, hoci nateraz musí úspešne absolvovať operáciu a následnú rehabilitáciu.

Courtois je mimo hry od augusta po roztrhnutí krížneho väzu v ľavom kolene. Belgičan sa už niekoľko týždňov postupne vracal do tréningovej dynamiky celej skupiny a podľa AS sa mal v stredu zúčastniť interného zápasu s Castillou. V pláne bolo povolať ho na zápas proti Athletic, ktorý sa odohrá 31. marca.

zdroj: theathletic.com

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x