Domov Novinky Tchouaméni symbolom nového štýlu

Tchouaméni symbolom nového štýlu

Francúz svojím prístupom ukázal, že je stredopoliarom, ktorý dokáže zlepšiť výkon tímu, aby bol živší, energickejší a zábavnejší.

Autor: Marek
0 komentár

Real Madrid má s Casemirom na ihrisku iné možnosti ako s Tchouaménim. Stačia dva prípravné zápasy na to, aby sme si uvedomili, ako technické kvality a fyzická kondícia každého z dvoch stredopoliarov ovplyvňujú výkon mužstva.

Proces evolúcie nového Realu Madrid smeruje vo všetkých zápasoch k elektrizujúcemu, vertikálnejšiemu a ofenzívnejšiemu štýlu.

Nielen v zápasoch považovaných za jednoduchšie. Identitu tejto premeny dáva mladý francúzsky stredopoliar.

Mládežnícke a technické črty Aureliéna Tchouaméniho by mohli z Realu Madrid urobiť tím, ktorý bude tráviť viac času na súperovej polovici ako vzadu.

Môže to zafungovať najmä proti najsilnejším súperom. Slabšie tímy sa vzdávajú útočenia, uzatvárajú sa, aby nenechali žiadny voľný priestor, vracajú loptu a hrajú na protiútoky. A Casemiro je proti tomu.

Kľúčovým bodom je urobiť rozdiel, aby Real Madrid nezaostával a nehral tak hlboko ako proti Parížu Saint-Germain, Chelsea, Manchestru City a Liverpoolu v Lige majstrov. Rovnako ako proti Barcelone v domácom ligovom El Clásicu.

Viac rytmu a zábavy

Králi minuli na Tchouaméniho 100 miliónov eur (80 miliónov fix a 20 miliónov v bonusoch) nielen aby nahradil Casemira a dodal mu dych, ale aby obnovil dominantnejší štýl hry vo veľkých zápasoch.

Druhý polčas proti Club América je prvým príznakom zmien, ktoré prídu. Bol to iba prípravný zápas, ale slúžil na vyvodenie prvých záverov, čo Carlo Ancelotti chce a hľadá. Talian opísal tento spôsob hry ako „Real Madrid s rokenrolom“.

Ancelottiho starosť v minulej sezóne spočívala v tom, že sa tím v kľúčových zápasoch nerozpadol na dve časti.

Bolo to tak kvôli Casemirovi, ktorý hral bližšie k stredným obrancom. Ide o konzervatívne riešenie so všetkými opatreniami potrebnými na vybudovanie pevnej konštrukcie.

Zaručilo to stiahnutie zvyšných formácií a Los Blancos boli známi tým, že robili protiútoky a darilo sa im v defenzíve.

Ľahšie zápasy dokázali ovládnuť vďaka kvalite a schopnostiam troch tenoristov – Casemiro, Kroos, Modrić.

Casemiro bez konkurencie

Ancelotti zvykol pozíciu pivota zaplátať s Kroosom a Camavingom. Nemec sa ukázal byť vďaka svojim skúsenostiam sebavedomejší.

Mladý Francúz mal na druhej strane veľa síl, no svojim elánom a bujarosťou predstavoval taktickú hrozbu.

Nový Real Madrid získal vďaka posile Tchouaméniho novú kapacitu v strojovni a s ňou prichádzajú výhody plynúce z možnosti dosiahnuť vysoké tempo a vertikalitu, ktorú Ancelotti chce.

Schopnosti Francúza vysvetľujú výdavky klubu na získanie mladého hráča, ktorý má urobiť tím zábavnejším, ofenzívnejším a intenzívnejším.

Druhá polovica zápasu s Club América je dobrým znamením a Ancelotti to v médiách zdôraznil.

Tréner si užíval futbal, ktorý má najradšej. Tchouaméni hral po boku Camavingu a Ceballosa, aby vytvorili líniu troch stredopoliarov.

Bol to dynamický Real Madrid s množstvom energie a intenzity. Fede Valverde nasadený v útoku všetku túto energiu znásobil.

Tchouaméni je box-to-box stredový záložník, jeden z moderných hráčov, ktorý sa vyznačuje svojou fyzičkou, ktorá zabezpečuje rovnováhu zozadu, schopnosť zbierať lopty a vstupy do súperovej šestnástky.

Je všadeprítomný. A cieľom Ancelottiho a celého klubu je vybudovať ešte konkurencieschopnejší tím.

Flexibilita tímu

Ancelotti už avizoval, že bude rešpektovať najvýraznejších hráčov a jedenástka, ktorá nastúpi 10. augusta na zápas Európskeho superpohára proti Eintrachtu Frankfurt, bude tá víťazná z Ligy majstrov.

Toto je ocenenie pre šampiónov a titul, ktorý možno získať vďaka minulosezónnemu úspechu. Je to zároveň symbolický priesečník medzi Realom Madrid s ostrieľaným Casemirom a Realom Madrid s nováčikom Tchouaménim.

Brazílčan má za úlohu hrať bližšie k obrannej formácii, Francúz ako hráč, ktorý dodáva pružnosť a solídnosť a mužstvo má rozhýbať smerom vpred aj smerom vzad.

Casemiro sa nechystá odísť do dôchodku. Je podporovaný kreditom dôvery, hierarchie a skúseností.

Teraz však bude musieť čeliť konkurencii o osem rokov mladšieho hráča a záväzku klubu posilniť stred poľa a zlepšiť štýl hry.

Živší Real Madrid

Rokenrol, ktorý Ancelotti tak miluje, je o tom, že Real Madrid je energickým tímom v čo najväčšom počte zápasov, bez ohľadu na to, kto je súperom.

Aurelién Tchouaméni je impulzom pre zmenu spolu s Eduardom Camavingom, ďalším mladým mužom impozantnej sily a elánu.

Tento proces s Tchouaménim by mal viesť k živšiemu, šťastnejšiemu a zábavnejšiemu Realu Madrid, do ktorého by mohol zapadnúť aj Dani Ceballos.

zdroj: elconfidencial.com

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x
()
x