Domov Novinky Tchouaméni odkrýva karty

Tchouaméni odkrýva karty

Prestup za 80 miliónov eur do Realu Madrid prirodzene prináša obrovské nároky. Najmä keď máte 22 a v skutočnosti je to vaše prvé stretnutie s futbalom na najvyššej úrovni.

Autor: Marek
0 komentár

Aurélien Tchouaméni ukazuje, že je schopný čeliť aj tým najväčším výzvam s neuveriteľnou prirodzenosťou. Zároveň prináša aj skvelú kvalitu.

Francúzovi sa podarilo urobiť niekoľko veľmi dôležitých krokov z jedného zápasu do druhého. V Las Vegas počas El Clásica sa ešte evidentne bál, keď pôsobil ako kotva v strede poľa.

V ďalšom zápase s Club América sa cítil oveľa pohodlnejšie. Na pozápasovej konferencii to priznal aj Ancelotti.

„Tchouaméni vyzeral lepšie ako predtým. Myslím si, že je to stredopoliar s trochu iným profilom ako Casemiro. Má kvalitu pri zrýchľovaní a ohrozovaní súperovej brány.“

„Proti Barcelone mal trochu väčšie problémy s loptou, musí sa lepšie umiestňovať na ihrisku. Dnes to však bolo v tomto smere lepšie,“ povedal tréner po remíze s Mexičanmi.

Medzi riadkami Carlových vyjadrení sa dá rozumieť, že na jednej strane mu dáva domáce úlohy, na druhej si všíma jeho pokroky.

V Las Vegas hral 22-ročný mladík od začiatku, v San Franciscu striedal Kroosa v 51. minúte.

Modrić a Casemiro na druhý polčas nevyšli. Najväčšou výzvou, ktorej čelí bývalý hráč Monaka, je vlastne osvojenie si mechanizmov, ktoré Realu zaručili toľko úspechov v predchádzajúcich rokoch.

Ak sa však chce stať novým Casemirom, prvým kľúčom k úspechu je hrať s jeho pravidelnými spoločníkmi. Na to si ale Aurélien počká o niečo dlhšie. Do zápasu s Juventusom nastúpil v 63. minúte, keď už jeho starší kolegovia neboli na ihrisku.

Dobrý dojem

Každopádne, stredopoliar sa aj proti starej dáme ukázal vo veľmi dobrom svetle. Hoci bol z taktického hľadiska prvým stredopoliarom pred obrancami, často uplatnil útočný inštinkt. Bolo to vidieť najmä v San Franciscu, v druhom zápase.

V El Clásicu sa jeho úloha viac obmedzovala na zaistenie zadných radov, čím bol trochu „pridusený“.

Neznamená to však, že zanedbáva svoje povinnosti defenzívneho stredopoliara. Francúz si uvedomuje priority tejto pozície.

Nie náhodou bol v minulej sezóne najlepším hráčom z piatich najlepších európskych líg, čo sa týka počtu odobratia lôpt.

Určite sa vyznamenal aj v obranných zákrokoch a vyhraných vzdušných súbojoch. Ako defenzívne ladený stredopoliar má však aj výnimočnú schopnosť tvoriť. A práve to upútalo pozornosť Realu Madrid.

zdroj: as.com

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x
()
x