Domov Novinky Tchouaméni našiel útočisko v národnom tíme

Tchouaméni našiel útočisko v národnom tíme

Francúzsky stredopoliar sa chce dostať z diery, z ktorej sa mu po návrate z Kataru len ťažko vylieza.

Autor: Marek
0 komentár

Tchouaméni bude mať v najbližších dňoch možnosť odohrať dva zápasy, ktoré by mu mohli pomôcť chytiť správny rytmus a opäť získať miesto v zostave Realu Madrid.

Aurélien Tchouaméni odišiel na majstrovstvá sveta do Kataru ako jeden z najdôležitejších hráčov Carla Ancelottiho, ale po návrate z majstrovstiev sveta sa veci začali lámať natoľko, že minulú nedeľu nastúpil ako náhradník v El Clásicu, v ktorom Real Madrid hral o život v La Lige.

Na lavičke náhradníkov sa ocitol aj v odvetnom zápase osemfinále Ligy majstrov proti Liverpoolu. Stredopoliar, za ktorého Real Madrid vyložil na stôl 80 miliónov eur, nepochybne zaplatil najvyššiu cenu za svoje pôsobenie v Katare, hoci je pravda, že bol hráčom, ktorého Didier Deschamps využíval najčastejšie.

Tchouaméni je však presvedčený, že ide len o menší prešľap, ktorý sa mohol stať vzhľadom na to, že ide o jeho prvú sezónu v Reale Madrid. Jeho veľkolepý štart a fakt, že bol od začiatku nespochybniteľným hráčom základnej jedenástky, však akoby rozptýlil všetky pochybnosti.

Pád 23-ročného hráča, ktorý prišiel namiesto Casemira, však umocnila dobrá forma Eudarda Camavingu. Napriek Carlettovmu rozhodnutiu postaviť bývalého hráča Rennes na ľavého obrancu je pravdou, že si svoje miesto v strede poľa na úkor svojho staršieho krajana zaslúžil.

Tchouaméni je prvý, kto chce svoje miesto čo najskôr získať späť. Vždy mu bolo jasné, že do Madridu prišiel pravidelne hrávať od prvých minút a nie je v jeho hlave, aby bol sklamaný alebo hodil uterák do ringu.

Francúz verí, že návrat do národného tímu mu prospeje, aby opäť nabral správny rytmus a dôveru vo vlastné schopnosti. Nepriamo ho v tom utvrdzuje aj rozhodnutie Deschampsa, ktorý už avizoval svoj zámer využívať Camavingu na ľavej strane defenzívneho záložníka.

Pred a po Katare

Čísla ukazujú, že pre Tchouaméniho existuje pred a po. V čase, keď odchádzal na majstrovstvá sveta, odohral pod Ancelottim prakticky všetko. Pre zranenie vynechal len jeden zápas proti Girone a v ďalšom odpočíval.

V Lige majstrov hral od začiatku vo všetkých zápasoch skupiny okrem posledného proti Celticu, ktorý vynechal pre zranenie. Po návrate z majstrovstiev sveta bol v piatich zápasoch náhradníkom, v ďalších troch chýbal (v dvoch pre zranenie a v jednom pre chrípku), zatiaľ čo v ďalších štyroch bol v základnej jedenástke. Proti Liverpoolu nehral v prvom zápase a v druhom iba šesť minút.

Tchouaméni má všetky šance vrátiť sa na svoje miesto v nasledujúcich dvoch zápasoch Les Bleus: proti Holandsku na Stade France 24. marca a proti Írsku 27. marca v Dubline.

zdroj: marca.com

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x