Domov Novinky Takefusa Kubo na OH v Tokiu hviezdou domáceho výberu

Takefusa Kubo na OH v Tokiu hviezdou domáceho výberu

Autor: Michal
3 komentáre

Takefusa Kubo sa na Olympijské hry v domácom Tokiu veľmi tešil. Po zápasoch v skupine môžeme smelo povedať že najmladší hráč Japoncov svoje nadšenie skvele premietol na ihrisku.

Japonsko v skupine vyhralo všetky tri zápasy proti Južnej Afrike, Mexiku i Francúzsku. Takefusa Kubo navyše vo všetkých stretnutiach skóroval a je tak v doterajšom priebehu hlavnou hviezdou domáceho tímu.

„Je to jedinečná príležitosť byť hostiteľom olympijských hier. Je to niečo, čo sa môže stať iba raz za život, alebo sa to mnohým ani nikdy nestane. Bude to moje prvé a posledné vystúpenie na olympijských hrách v Japonsku. Nechcem teda nijaké výčitky. Dám do toho všetko.“

Južná Afrika

V zápase proti Južnej Afrike strelil Kubo jediný gól zápasu. Take prebral loptu na pravom krídle, jednoduchou kľučkou sa uvoľnil a strelou ktorá opečiatkovala žŕdku nedal brankárovi šancu.

Uľavilo sa mi. Som šťastný a uľavilo sa mi. Počas zápasu som si hovoril, že ak to dnes večer niekto vyhrá, budem to ja,“ uviedol po zápase Kubo. Dal som gól a tím vyhral. Som veľmi šťastný. “

Mexiko

Proti Mexiku zvíťazilo Japonskom opäť rozdielom jediného gólu, tentokrát 2:1. Kubo otvoril skóre zápasu už v 6.minúte keď využil prihrávku pod seba z krídeľného priestoru a strelou z prvej nedal brankárovi šancu.

Francúzsko

Proti Francúzsku rovnako ako proti Mexiku Takefusa Kubo otvoril skóre stretnutia. A takisto z takmer identickej pozície, tentokrát v 27. minúte po strele útočníka Uedu, keď si našiel odrazenú loptu a nasmeroval ju do siete.

V polčase zápasu za stavu 2:0 sa tréner rozhodol Kuba stiahnuť a dopriať mu tak oddych pred štvrťfinálovým zápasom. Japonsko napokon zvíťazilo 4:0 a ďalej postupuje z prvého miesta v skupine.

zdroj: olympics.com ; halamdrid.sk