Domov Novinky Svetlo na konci tunela

Svetlo na konci tunela

David Alaba má za sebou rehabilitáciu po poslednom zranení a je pripravený vrátiť sa do hry.

Autor: Marek Varga
0 komentár

Lekársky personál Realu Madrid odporučil, aby obranca odišiel do tréningového kempu rakúskej reprezentácie, aby sa mohol čo najskôr začať dostávať do správneho zápasového rytmu.

David Alaba dostal v pondelok od lekárskeho štábu kráľovského klubu zelenú a konečne uvidel svetlo na konci tunela neustálych zdravotných problémov, ktorým čelil v priebehu aktuálnej sezóny.

Rakúsky obranca si svoje posledné zranenie privodil v prvom zápase proti Liverpoolu na Anfielde a odvtedy sa celý mesiac sústredil na rehabilitáciu, aby sa po marcovej reprezentačnej prestávke dostal späť do plnej kondície.

Nakoniec však došlo k malej zmene plánov. Na nedeľňajšie El Clásico na Camp Nou bolo síce ešte priskoro, ale samotný Alaba už nemá žiadne bolesti a ako zistil denník AS, klub hráčovi odporučil, aby odišiel na sústredenie rakúskej reprezentácie.

Podľa lekárskeho štábu Los Blancos je to najlepší spôsob, ako sa 30-ročný hráč môže začať vracať do riadneho zápasového rytmu a od začiatku apríla byť plne k dispozícii Carlovi Ancelottimu.

Lekári rakúskej reprezentácie samozrejme dostali kompletné informácie o stave Alabu a sú si vedomí, že v najbližších dňoch musia postupovať krok za krokom. Momentálne všetko nasvedčuje tomu, že obranca dostane prvé minúty v druhom zápase Rakúšanov, ktorí sa v pondelok stretnú s Estónskom.

Napriek tomu sa zdá, že každodenná práca a tréningy so zvyškom národného tímu budú oveľa lepším spôsobom, ako sa dostať späť na správnu cestu, než pobyt na ďalší týždeň vo Valdebebas.

zdroj: as.com

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x