Domov Novinky Štvrťfinále CdR: Real Madrid Baloncesto 86-60 Herbalife Gran Canaria (video)

Štvrťfinále CdR: Real Madrid Baloncesto 86-60 Herbalife Gran Canaria (video)

Real Madrid vo štvrťfinále basketbalovej Copa del Rey vyhral nad celkom Herbalife Gran Canaria a naši sú tak už iba dve víťazstvá od titulu. V semifinále budeme čeliť tímu zo Zaragozy.

Záverečná fáza Copa del Rey sa začala s obrovskou fanúšikovskou podporou – v Martín Carpena aréne (Málaga) sa totiž stretlo až 1200 fanúšikov Bieleho Baletu. Real táto podpora od začiatku naštartovala a opraty zápasu v rukách držali od úvodných minút hráči v bielych dresoch. V prvej štvrtine náš súper dokázal streliť len 9 bodov (19-9) a čo bolo najlepšie, intenzitu si naši hráči dokázali preniesť aj do druhej časti hry (41-20).

Po nástupe zo šatní sa hra trochu vyrovnala, lebo Real začal poľavovať a Gran Canaria začala viac bojovať pod košom. V tomto bode ale zasiahli Rudy a Mirotic, ktorí súpera opäť vygumovali (61-40). Posledná štvrtina bola pre oba tímy už len formalita. Veľká prevaha Los Blancos im zabezpečila, že si 20-bodový náskok udržali a presvedčivo tak postupujú do semifinále (83-60). Našimi najlepšími strelcami boli už spomínaní Rudy Fernández (17 bodov, 3 doskoky a 4 asistencie) a Nikola Mirotic (17 bodov a 4 doskoky).

Semifinále sa odohrá už zajtra o 19:10!

Strelci:

REAL MADRID 83 (19+22+20+22): Llull (6), Rudy (17), Darden (2), Mirotic (17), Bourosis (6); S. Rodríguez (4), Draper (2), Carroll (9), Díez (3), Reyes (13), Slaugther (2), Mejri (2).

HERBALIFE GRAN CANARIA 60 (9+11+23+17): Bellas (10), Hansbrough (9), Newley (7), Báez (5), Tavares (16); Oliver (1), O’Leary (-), Beirán (3), Martín (9).