Domov Novinky Štrasburg 66-85 Real Madrid Baloncesto

Štrasburg 66-85 Real Madrid Baloncesto

Real Madrid ľahko prekonal hráčov Štrasburgu, vyhral aj svoj druhý zápas na palubovke súpera a zaznamenal celkovo štvrté víťazstvo v skupinovej fáze Euroligy, či desiate víťazstvo v rade v sezóne 2013/14.

Realu Madrid trvalo len štyri minúty, aby našiel recept na francúzskeho súpera. Lasovi zverenci zvýšili intenzitu a zvýšili tempo hry, prechádzali do rýchlych útokov a domáca obrana prestala stíhať. Rudy Fernández v prvej štvrtine zaznamenal 13 bodov a tak najmä jeho zásluhou Real vyhrával už po prvej štvrtine dvojciferným rozdielom (10-20). Na začiatku druhého polčasu sa hráči s náskokom uspokojili, čo bola chyba, lebo súper túto príležitosť využil (19-22). Našich to však opäť naaštartovalo, súper zaznamenal 12 strát a diváci boli svedkami šnúry 3-16 v prospech Realu (31-46).

V druhom polčase rovnakú chybu naši hráči nezopakovali a svoje vedenie nevnímali. Hrali na doraz a do konca tretej štvrtiny zásluhou Drapera, Llulla, Rudyho, či Mejriho si vybudovali 25-bodový náskok (35-60). V štvrtej štvrtine tréner Štrasburgu postavil Duporta vedľa skvele pracujúceho Ajinca, čo bol posledný pokus o zvrat zápasu. Ale Laso opäť preukázal kvalitu svojho kádra a na tento ťah súpera odpovedal postavením Dardena, Carrolla a Bourosisa. Z posledných 10 minút sa stala len formalita, pričom hráči Realu Madrid mohli prekonávať kariérne míľniky – Reyes prekonal hranicu 1000 doskokov v Eurolige, Carroll strelil svoju 100. trojku a Bourousis sa zaradil medzi TOP5 najlepších blokárov v histórii súťaže.

Ďalší veľkolepý výkon Realu Madrid zabezpečil víťazstvo 66-85 a bezpečné udržanie si prvého miesta skupiny B. Našim najlepším strelcom bol Rudy Fernández, ktorý za 28 odohratých minút dokázal streliť 24 bodov.

Strelci:

ŠTRASBURG 66 (17+14+8+27): Campbell (4), Toupane (6), Leloup (2), Greer (2), Ajinca (23); Murphy (17),  Lacombe (6), Duport (4), Imhoff (0), Abromaitis (2), Diot (-)

REAL MADRID 85 (22+24+17+22): Llull (8), Rudy (24), Darden (5), Mirotic (5), Bourousis (9); Draper (3), Sergio Rodríguez (5), Reyes (5), Carroll (14), Díez (2), Slaughter (1), Mejri (4).