Domov Novinky Sto dní bez Benzemu

Sto dní bez Benzemu

Žiadna „9", žiadny pravidelný kapitán, zmätok s penaltami, ďalšie „sklamanie" s Mbappém... Ako vyzerá Real Madrid 100 dní po odchode Karima Benzemu?

Autor: Marek Varga
0 komentár

Prvýkrát po 14 rokoch nebol Francúz v tíme Los Blancos. A nie hocijaký Francúz. Ten, ktorý je druhým najlepším strelcom v klubovej histórii (354 gólov), hráč s najväčším počtom získaných trofejí (25 spolu s Marcelom), víťaz piatich ročníkov Ligy majstrov a člen elitného tria BBC.

Karim odišiel do Saudskej Arábie a jeho nečakaný odchod len zvýšil dopad straty takého dôležitého hráča. Sto dní po rozlúčke v Madride je otvorená rana stále viditeľná a Francúzov duch sa stále vznáša nad mnohými aspektmi, s ktorými sa tím ešte nedokázal vysporiadať.

Real skrátka na Karima ešte nezabudol a prázdnota, ktorá po ňom zostala, nie je úplne vyplnená. Benzema zmenil klubový športový plán, v rámci ktorého mal Francúz do konca zmluvy ešte jeden rok a kráľovský tím mal čas nájsť jeho nástupcu.

Veľká hviezda mala nahradiť veľkú hviezdu. Navyše klub stále v tichosti čakal na Endrickov príchod ako dodatočného útočníka, aj keď vedeli, že z neho nebude okamžite hráč základnej zostavy.

Real však musel improvizovať a Joselu bol trhovou príležitosťou. Klub sa nakoniec nerozhodol pre galaktickú „9“. Benzema zavŕšil revolúciu v útoku odchodmi Asensia, Mariana a Hazarda a tím z hlavného mesta posilnili Joselu a Brahim.

Vo forme Jude Bellingham zakrýva problém so strieľaním gólov spôsobený Benzemovým odchodom, ale to nie je ani jeho úloha, ani zodpovednosť.

Real ťaží zo svojej dobrej série, no počet Angličanových strelených gólov bude v konečnom dôsledku ďaleko od toho, čo by mohla poskytnúť galaktická deviatka.

Zoznam kráľovských útočníkov je nielen úzky, ale aj chudobný. Na zozname nie je nikto, kto by garantoval 30 a viac gólov za sezónu, ktoré Francúz strelil za posledných päť sezón: 30 (18/19), 27 (19/20), 30 (20/21), 44 (21/22) a 31 (22/23).

Joselu ako jediný zapadá do profilu ostreľovača, ale nie je pravidelným hráčom základnej zostavy a góly bude naďalej strieľať so statusom náhradníka.

zdroj: marca.com

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x