Domov Novinky Starnúť ako Modrić

Starnúť ako Modrić

Chorvát po dovŕšení 35 rokov pokračuje v hre ako za tínedžera. Vek mu nebráni pravidelne sa objavovať na ihrisku.

Autor: Marek
1 komentár

Druhá mladosť Luku Modrića mu okrem iného umožňuje, aby bol pripravený odohrať budúcu nedeľu finále Španielskeho superpohára, jeho 70. zápas za Real Madrid po dovŕšení 35 rokov.

Vo veku Chorváta je ťažké byť hráčom základnej jedenástky, a ešte oveľa ťažšie odohrať toľko zápasov za Los Blancos.

Modrić je už pred Pacom Gentom, ktorý po veku 35 rokov odohral za Real Madrid 69 zápasov.

Luka to dosiahol len za sezónu a pol. 9. septembra 2020 oslávil 35 rokov a odvtedy nastúpil v 69 z 81 možných zápasov vo všetkých súťažiach. Stredopoliar je nielenže členom základnej zostavy, ale aj jeho úspechy v počte odohraných zápasov sú veľkolepé.

Vďaka predĺženiu zmluvy do júna 2023 bude môcť Modrić pokračovať v napredovaní v tomto zaujímavom rebríčku hráčov, ktorí majú odohraných najviac zápasov po 35 rokoch. Po Gentovi prišiel rad na Miguela Ángela (93) a Di Stéfana (99).

Dnes má Modrić už 36 rokov a o niečo vyše pol roka oslávi ďalšie narodeniny. Do Realu Madrid prišiel v roku 2012 a dnes je jedným z kapitánov a za Los Blancos odohral až 412 zápasov. Zo súčasného tímu odohrali viac zápasov len Karim Benzema (585) a Marcelo (535).

Nedotknuteľný po boku svojich parťákov Kroosa a Casemira

Vek, ani zmena trénera, ani príchod nových hráčov nedokázali zastaviť Modrića, ktorý naďalej zohráva kľúčovú úlohu v strede poľa po boku svojich nerozlučných parťákov Kroosa a Casemira, s ktorými diriguje hru Realu Madrid už viac ako šesť rokov.

V tejto sezóne sa kvôli zraneniu Kroosa ťažko dali dokopy, no akonáhle sa dali dokopy, Real bol prakticky nezastaviteľný. V tejto sezóne zatiaľ nastúpili na 14 zápasov spolu s bilanciou 13 víťazstiev a len jedna prehra (Getafe).

zdroj: marca.com

Subscribe
Notify of
1 Komentár
Staršie
Novšie Najviac hlasov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

1
0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x
()
x