Domov Novinky Stagnácia Jovića

Stagnácia Jovića

Autor: Marek
7 komentárov 1155 videní

Napriek zmene trénera je Luka Jović stále mimo hry. Srbský útočník nazbieral počas štyroch zápasov zatiaľ iba 31 minút. Ancelotti však verí, že aj v tomto prípade nájde pre neho vhodné riešenie.

Táto sezóna mala priniesť Lukovi Jovicovi novú šancu. Klub opustil Zinédine Zidane, pre ktorého srbský útočník prakticky neexistoval, zatiaľ čo návrat Carla Ancelottiho znamenal pre všetkých začiatok od nuly.

Po prvých týždňoch hry sa o tom už dozvedajú Vinícius, Fede Valverde, Éder Militão a Rodrygo, ktorí sa buď stali nespochybniteľnými hráčmi prvého tímu, alebo postupom času dostávajú stále viac šancí hrať.

Každému z nich Carletto prejavil dôveru, ale zároveň si uvedomuje, že dielo ešte nie je dokončené. V súčasnej dobe je jednou z najväčších výziev pre talianskeho trénera téma Jovic.

Personál si je vedomý toho, že počas celej sezóny bude 33-ročný Karim Benzema jednoducho potrebovať spoľahlivého náhradníka, ktorý mu pomôže v najnáročnejších chvíľach.

Obzvlášť teraz, keď Francúz už nemôže počítať s odpočinkom počas reprezentačnej prestávky.

Aktuálne sa môže zdať, že pre Jovica sa nič nezmenilo a stále nemôže nájsť uznanie svojho trénera – zatiaľ nazbieral iba 31 minút počas štyroch zápasov (za tento čas nezaznamenal ani jeden gól a ani jednu asistenciu).

Ancelotti však upokojuje situáciu a uisťuje, že tento stav najviac ovplyvňuje senzačná forma Benzemu: „Karim je komplexný útočník. Keď však začne byť unavený, určite vsadíme na Jovica, ktorému sa tiež darí. Je to pre neho ťažká súťaž, ale vzhľadom na to, ako málo hrá, stále predvádza to najlepšie.“

Napriek tomu v poslednom zápase proti Villarrealu srbský útočník urobil opäť krok späť. Los Blancos nedokázali prelomiť obranné bariéry svojho súpera a samotný Jović sa na ihrisku neobjavil ani minútu.

Klub však zostáva pokojný – je spokojný so spôsobom, akým Ancelotti riadi šatňu, a verí, že 23-ročný prípad Srba bude mať tiež šťastný koniec.

zdroj: as.com

Subscribe
Notify of
7 Komentárov
Staršie
Novšie Najviac hlasov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

7
0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x
()
x