Domov Novinky SOS pre Luku Modrića

SOS pre Luku Modrića

Autor: Marek Varga
37 komentárov 2893 videní

Luka Modrić má za sebou náročnú sezónu, v ktorej odohral 3 721 minút. Je to jeho druhý najlepší výsledok od chvíle, kedy prišiel do Realu Madrid. Chorvátsky záložník bude v budúcej sezóne potrebovať viac oddychu.

Luka Modrić zaznamenal v sezóne 2020/21 svoj druhý najlepší výsledok v počte odohraných minút odkedy prišiel do Realu Madrid.

Od roku 2012, kedy chorvátsky záložník do klubu prišiel, bola pre neho lepšia iba sezóna 2013/14 – vtedy vo veku 28 rokov odohral 4061 minút oproti 3721 minútam vo veku 35 rokov.

Stojí za zmienku, že pred siedmimi rokmi čakalo vo všeobecnosti celé kráľovské mužstvo viac zápasov – dostalo sa do finále Ligy majstrov a Copa de Rey, v ktorom ešte prebiehali odvetné zápasy.

Teraz, po mimoriadne vyčerpávajúcej sezóne je Modrić pred účasťou na EURO, po ktorom nebude môcť počítať s príliš dlhým časom na prípravu ďalších zápasov.

A keďže chorvátsky záložník dosiahol v septembri 36 rokov, Carlo Ancelotti bude nútený striedať ho oveľa častejšie ako predtým.

Najväčším problémom je, že v súčasnom kádri Los Blancos nie je žiadny hráč, ktorý by mohol byť prirodzeným náhradníkom a nástupcom Modrića.

Okrem návratu Martina Ødegaarda a Daniho Ceballosa existuje len málo náznakov o tom, že by si klub mohol dovoliť financovať ďalšie posily v strede poľa.

Ceballos sa javí ako stredopoliar, ktorý by bol najbližšie k Chorvátovi. Odchovanec Betisu v Madride odohral iba jednu relatívne úspešnú sezónu (2018/19), ale pod krídlami Zinédina Zidana si už v žiadnom okamihu nedokázal získať dôveru trénera, a tak nemohol počítať so štartom v zápase.

Teraz sa po dvojročnom hosťovaní v Arsenale chce konečne definitívne vrátiť do španielskej metropoly a postava Carla Ancelottiho ho v tejto súvislosti napĺňa optimizmom.

Je možné, že by sa Ødegaard tiež mohol pokúsiť nahradiť Modrića. Nór je však hráč, ktorý sa cíti oveľa lepšie vpredu, v pozícii za útočníkmi ako v strede poľa, kde je prioritou presné a efektívne rozdávanie lopty.

Je možné, že nórsky záložník by mohol s pribúdajúcimi rokmi o niečo viac ustúpiť, ale nič nenasvedčuje tomu, že sa to stane teraz.

A nakoniec alternatívou zostáva Antonio Blanco. Odchovanec má byť v prvom rade náhradou za Casemira, ale ak by bola taká potreba, mohol by Modrićovi pomôcť, ak by potreboval odpočinok.

zdroj: as.com

Subscribe
Notify of
37 Komentárov
Staršie
Novšie
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

37
0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x
()
x