Domov Novinky Smútok Tchouaméniho

Smútok Tchouaméniho

Aurélien Tchouaméni skončil sobotňajší zápas viditeľne zdrvený.

Autor: Marek Varga
0 komentár

Nebolo to však spôsobené samotným koncom, ale zrážkou s Diakhabym, po ktorej bol obranca domáceho tímu prevezený do nemocnice.

Strkanie, urážky, krik… Na Estadio Mestalla vládla v sobotu večer mimoriadne napätá atmosféra. Čerešničkou na torte bol škandál, ktorý spôsobil Gil Manzano.

Keď sa po škandalóznom rozhodnutí rozhodcu ukončiť zápas v momente gólovej akcie hráči Realu vrhli na rozhodcu, akoby ich zasiahol blesk, 30 metrov od neho jeden z hráčov kráľov spadol na trávnik a viditeľne ho to bolelo.

Bol to Aurélien Tchouaméni. Francúz je očividne zasiahnutý a neveriacky pokyvuje hlavou. Po chvíli sa prikrčí a niekoľkokrát si skryje tvár do dlaní. Jeho smútok sa dá nahmatať takmer aj z novinárskej tribúny.

V jednom momente sa stredopoliar postaví a zamieri k tribúne. Zdvihne ruky v geste ospravedlnenia. Mnohí ľudia si začnú uvedomovať, že Francúz je v inej dimenzii ako ostatní. Akoby nebol prítomný. Nikto však voči nemu necíti zášť, niektorí ho dokonca utešujú potleskom. V tom istom čase sa o 25 metrov ďalej odohrávajú agresívne scény.

Ublížiť kolegovi profesionálovi je ťažké prehltnúť, aj keď sa to stane neúmyselne. Tchouaméni spadol na Mouctara Diakhabyho, čím obrancovi Valencie poranil nohu.

Hoci nie je známe, ako dlho bude hráč Netopierov pauzovať, futbalisti vedia, kedy je zranenie vážne. Aurélienova tvár hovorila za všetko. Po niekoľkých minútach osamotenia sa stredopoliar takmer trasúc vybral do šatne. Sanitka sa práve presúvala, aby odviezla Diakhabyho do nemocnice.

Už trochu viac „vychladnutý“ sa 24-ročný hráč rozhodol ospravedlniť na sociálnych sieťach: „Je mi to naozaj veľmi ľúto, čo sa stalo. Prajem ti skoré uzdravenie,“ napísal.

Podporu mu vyjadril aj Modrić. V takýchto situáciách idú všetky polemiky bokom. Tchouaméni bol pri odchode zo štadióna veľmi smutný. So sklonenou hlavou a bez chuti čokoľvek robiť. Bol to ťažký deň pre všetkých.

Valencia zverejnila zatiaľ prvú lekársku správu, v ktorej sa uvádza, že jej stopérovi diagnostikovali výron pravého kolena. Futbalistu čakajú ďalšie vyšetrenia a zatiaľ neexistuje definitívna diagnóza s presným časom jeho pauzy.

zdroj: marca.com

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x