Domov Novinky Smútok, hnev a žiadny priestor na sťažovanie sa

Smútok, hnev a žiadny priestor na sťažovanie sa

Štvrtkové ráno vyvolalo poplach v kempe Realu Madrid. Vinícius musel v 27. minúte zápasu proti Kolumbii opustiť ihrisko pre svalové zranenie ľavej nohy.

Autor: Marek
0 komentár

Reprezentačná prestávka tak priniesla ďalšiu katastrofálnu správu po predchádzajúcom Camavingovom zranení.

Najprv sa myslelo, že Viniho zranenie nie je také vážne. Úzkosť však začala rýchlo narastať. Prvé testy ukázali zranenie veľmi podobné tomu, ktoré predtým utrpel vo Vigu, no tentoraz na druhej nohe.

V sobotu klub oznámil, že problém je vážnejší, ako sa pôvodne očakávalo. V lekárskej správe sa spomína natrhnutý sval biceps femoris a poranenie šľachy na ľavej nohe. Potvrdil sa teda najhorší možný scenár.

Odhadovaných šesť týždňov pauzy sa zmenilo na desať. V praxi si budú musieť Los Blancos poradiť bez svojho najlepšieho útočníka minimálne dva a pol mesiaca.

Brazílčan vynechá 14 zápasov a na trávniku sa objaví až vo februári. Útočník je zo situácie deprimovaný aj preto, že on sám si nemyslel, že zranenie je také vážne.

V Reale Madrid však vládne hnev. Klub má už dosť reprezentačných zrazov. Aktivisti sa domnievajú, že FIFA zneužíva kalendár a zbytočne preťažuje hráčov.

Viníciusovo zranenie je komplikované a vyžaduje si mimoriadnu opatrnosť pri liečbe. Svoje o tom vie aj Dani Ceballos, ktorého rovnaké zranenie vyradilo z hry počas leta. Smútok umocňujú aj skoršie správy o Camavingovom zdravotnom stave.

Napriek tomuto dvojitému úderu Los Blancos nemienia strácať čas vyplakávaním. Vo Valdebebas neustále hovoria, že nie je priestor na sťažovanie sa. Každý sa sústreďuje na vypracovanie najlepšieho možného plánu na niekoľko nasledujúcich týždňov pri absencii mnohých kľúčových hráčov.

Real s Viniciusom je oveľa lepší, o tom niet pochýb. Teraz sa však musíme vyrovnať s absenciou 23-ročného hráča a zostaviť mužstvo tak, aby si poradilo aj bez neho.

Viniho zranenie obrátilo mnohé oči k Nicovi Pazovi. Hráč Castilly má teraz oveľa väčšiu šancu byť seriózne zaradený do Ancelottiho plánov.

Nikto v tréningovom centre nepochybuje o tom, že Argentínčan má na to, aby urobil kariéru v elite. Najprv však musí Carlo Ancelotti urobiť najdôležitejší krok – dať 19-ročnému mladíkovi šancu.

zdroj: relevo.com

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x