Domov Novinky Smutná rozlúčka

Smutná rozlúčka

Autor: Marek
0 komentár 8176 videní

Už dlho je známe, že situácia Garetha Balea v Reale Madrid zostáva nezvratná. Všetky zúčastnené strany však mohli rátať aspoň s tým, že na konci sa podarí aspoň do istej miery zakryť posledné nepríjemné spomienky.

Táto sezóna je však najlepším vysvetlením, prečo kyjevský hrdina a jedna z kľúčových postáv Realu Madrid v štyroch Ligách majstrov za päť rokov nie je madridistami ako Cristiano Ronaldo, Karim Benzema, Luka Modrić, Sergio Ramos a Marcelo.

Situácia bola nezvratná, no Bale si pred začiatkom sezóny uvedomoval, že má pred sebou celý rok, aby sa rozlúčil v najlepšom štýle.

Po šiestich mesiacoch sú však čísla, ktoré predvádza Walesan, priam desivé – tri odohrané zápasy, nazbieraných 193 minút, jeden gól, 106 dní pauza a od 28. augusta v drese kráľov nehrá.

Toto je smutná rozlúčka hráča, ktorý má ešte šesť mesiacov na to, aby definitívne ukončil svoje dobrodružstvo v Madride.

Prakticky neprítomný

Bale sa vrátil z hosťovania v Tottenhame pod vedením Carla Ancelottiho, ktorý od začiatku nemal problémy s dôverou smerom ku krídelníkovi.

Walesan nastúpil do základnej zostavy Los Blancos v prvých troch zápasoch sezóny (Alavés, Levante a Betis) a pred vytratením sa stihol dokonca streliť jeden gól.

Naposledy sa na trávniku predstavil v drese kráľov 28. augusta na ihrisku Benita Villamarína v Seville, odvtedy nastúpil iba v jednom zápase v derby proti Atléticu Madrid.

11. septembera prišlo prvé zranenie. Waleský hráč pauzoval celkovo 63 dní, aby sa vrátil práve na reprezentačnú prestávku. Potom ďalšie zranenie a ďalších 28 dní pauzy až do nominácie na madridské derby.

Nasledujúce dni bol infikovaný koronavírusom a po vianočnej prestávke sa individuálna práca predlžuje. Celkovo dnes má Bale za sebou 132. deň bez toho, aby hral za Real Madrid.

Barnett útočí

Posledné mesiace sú však nielen o Baleovej absencii, ale aj o vyhláseniach jeho agenta. Jonathan Barnett sa v novembri rozhodol nemilosrdne zaútočiť na Madridistov: „Je mi jedno, čo hovoria fanúšikovia Realu Madrid. Prečo by mu na tom záležalo… Ku Garethovi sú hnusní. Správajú sa veľmi zle.“

To všetko znamená, že Baleov koniec v Reale Madrid, žiaľ nebude mať na ružiach ustlané.

A to aj napriek tomu, že hovoríme o hráčovi, ktorý sa výraznou mierou podieľal na najväčších úspechoch kráľov na európskej scéne. Madridisti na to určite nezabudnú, no pachuť lúčenia zostane definitívne trpká.

zdroj: marca.com

 
Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x
()
x