Domov Novinky Skvelý Dončić potiahol Real k výhre v prvom Euroligovom zápase sezóny

Skvelý Dončić potiahol Real k výhre v prvom Euroligovom zápase sezóny

Real Madrid odštartoval Euroligovú sezónu výhrou proti Anadolu Efes v zápase, v ktorom naši hráči dominovali vyše 27 minút. Los Blancos v jednom momente síce už vyhrávali o 19 bodov, no nakoniec z toho bola dráma až do záverečnej štvrtiny.

Hráči si v prvej štvrtine vybudovali 9-bodový náskok, ktorý si udržali aj do polčasu a najväčšiu pohodu bolo vidieť na čerstvom majstrovi Európy, Lukovi Doncicovi. Po prestávke sa však rozbehli aj domáci a keď časomiera ukazovala osem minút do konca, stav bol takmer vyrovnaný (61-64). Nakoniec naši zvládli zvíťaziť v pomere 74-88.

Najlepším hráčom na palubovke bol už spomínaný Slovinec Luka Doncic, ktorý nazbieral najlepšie štatistiky v doterajšej Euroligovej kariére (27 bodov, 4 doskoky, 4 asistencie a hodnotenie PIR 32). Pomáhali mu najmä Ayón (16 bodov, 10 doskokov), Randolph (12 bodov) a Reyes (10 bodov).

ANADOLU EFES 74 (19+17+20+18): McCollum (26), Ledo (17), Muric (3), Dunston (17), Motum (4); Simon (0), Balbay (0), Mustafa (-), Stimac (7), Bitim (-), Demir (-), Adams (0).

REAL MADRID 88 (28+17+17+26): Campazzo (6), Taylor (3), Causeur (6), Reyes (10), Ayón (16); Randolph (12), Randle (0), Maciulis (0), Doncic (27), Yusta (-), Carroll (6), Kuzmic (2).