Domov Mužstvo Sergio Ramos vyhral svoj 275. zápas La Ligy, útočí na celkový rekord klubu

Sergio Ramos vyhral svoj 275. zápas La Ligy, útočí na celkový rekord klubu

Kapitán Sergio Ramos odohral kompletných 90 minút v stretnutí proti Rayu Vallecano a pri výhre 1:0 pomohol ubrániť čisté konto. Mohol sa tak tešiť zo svojej 275. ligovej výhry v drese Realu Madrid.

Skúsený zadák celkovo odohral v domácej súťaži 407 stretnutí a v štatistike výhier sú pred ním len Gento (283), Sanchís (312), Raúl (327) a Casillas (334). Sergio Ramos navyše štyrikrát zdvihol nad hlavu trofej pre víťaza najvyššej španielskej súťaže.

Je jediným hráčom Realu Madrid, ktorý v tejto sezóne nastúpil na každú jednu minútu La Ligy, pričom sa trafil štyrikrát. Ramos aktuálne pôsobí v „Bielom balete“ už štrnástu sezónu. Vo všetkých súťažiach odohral 586 stretnutí, čo je siedmy najvyšší počet histórie klubu a vyhral 384 z nich. Taktiež má výbornú gólovú štatistku, ako obranca sa presadil až 78-krát.

Zdroj: realmadrid.com