Domov Novinky Sergio Ramos je na tenkej čiare a čas na predĺženie zmluvy sa mu kráti

Sergio Ramos je na tenkej čiare a čas na predĺženie zmluvy sa mu kráti

Autor: Jana Comová
192 videní

Kapitán Realu Madrid má pred sebou posledných šesť mesiacov platnosti jeho kontraktu, ktorý ešte musí predĺžiť. Jeho šanca na uzavretie dohody by mohla byť zmarená zranením, podobne ako v prípade Víctora Valdésa.

Rovnako ako všetci hráči, ktorí ponechajú podpísanie novej zmluvy na poslednú chvíľu, aj Sergio Ramos stojí na veľmi tenkej hranici. Ramos si je toho dobre vedomý. Jedno nevhodné a dlhodobé zranenie by mohol pokaziť jeho šance na zabezpečenie pravdepodobne jeho posledného veľkého kontraktu v kariére, či už v Reale Madrid alebo inom klube.

V hre je veľa peňazí – 24 mil. € pred zdanením – to je to, čo kapitán zarobí za sezónu. Ako sa ukázalo v minulotýždňovom semifinále španielskeho superpohára, Ramosova hrdosť by mohla skončiť jeho pádom.

Hral aj napriek bolesti kolena. Úprimne – na druhej strane je normálne, že sa hráč v tejto neskorej fáze svojej kariéry rozhoduje aj na úkor ochrany svojho zdravia. Predsa sa veľa ráz udialo, že pokračoval v hre, aj keď bol zranený. Robil to preto, aby pomohol tímu.

Ramos si určite pamätá, ako sa kariéra jeho tímového kolegu z reprezentácie, Víctora Valdésa, zmenila. Stalo sa to práve vtedy, keď sa chystal podpísať novú lukratívnu zmluvu. Brankár mal k dispozícii posledný rok svojej zmluvy v Barcelone, no neobnovil ju, pretože sa už rozhodol odísť inam.

Potom si 26. marca 2014 v ligovom stretnutí s Celtou poranil predný krížny väz v pravom kolene, a tým sa jeho plány pripojiť sa k Monaku zadarmo, rozplynuli. Vtedy bol dokonca Valdés považovaný za prvotnú voľbu pred Ikerom Casillasom vo finále majstrovstiev sveta v Brazílii.

Po zranení a dlhom, náročnom rehabilitačnom období Valdés krátko pôsobil v niekoľkých rôznych kluboch (Manchester United, Standard Liège, Middlesbrough atď.). Potom odišiel do futbalového dôchodku. Jeho prípad je významný, pretože ukazuje, aký krutý môže byť futbal.

S Monakom podpísal predzmluvný kontrakt na štyri roky (FIFA to umožňuje hráčom po 1. januári v rámci posledného roku ich zmluvy), lenže potom, keď sa zranil, Monako ustúpilo od dohody.

V Barcelone existuje ešte jeden príklad na túto situáciu, no jedná sa o pravý opak. Gerard Piqué sa zranil krátko po predĺžení zmluvy, ktorú preňho rýchlo pretlačil Bartomeu. V roku 2022 (keď bude mať 35 rokov) by týmto činom bol bez zmluvy, no nakoľko podpísal dvojročné predĺženie, bude hrať do roku 2024.

To mu dodáva istotu, pretože rovnako ako Ramos, aj on svojmu klubu poskytol všetko. Piqué sa však nenachádzal v poslednom roku platnosti jeho zmluvy, a hoci sa zranil a bude mimo niekoľko mesiacov, stále má väčšiu istotu.

Ak by utrpel také zranenie v posledných mesiacoch platnosti zmluvy, bol by to vážny problém, pretože nie je isté, či aj vtedy by mu bolo poskytnuté predĺženie.

Napriek všetkému, Ramosova fyzická sila, celková zdatnosť a starostlivosť o seba mu pomohli vyhnúť sa dlhodobým zraneniam. Od svojho príchodu v roku 2003 dosahuje priemerne 50 zápasov za sezónu (bez započítania reprezentačných zápasov).

Iba raz, v rokoch 2015-16, nakoniec odohral iba 33 zápasov, a to kvôli relapsu zranenia ramena. V tejto sezóne je ôsmym najvyužívanejším členom kádra z hľadiska odohraných minút po Varanovi, Benzemovi, Mendym, Kroosovi, Casemirovi, Modrićovi a Lucasovi Vázquezovi. Čas ukáže, aký vplyv bude mať blížiaca sa skutočnosť, že Ramos bude v júni bez zmluvy.

Zdroj: as.com

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x
()
x