Domov Novinky Semifinále Endesa Supercup: Unicaja 94-79 Real Madrid Baloncesto

Semifinále Endesa Supercup: Unicaja 94-79 Real Madrid Baloncesto

Hráči Realu Madrid dali všetko do ligového Superpohára proti Unicaja Málaga, no žiaľ na víťazstvo to nestačilo. Tím Pabla Lasa bol oslabený o Rudyho a Taylora a ich súper ich prekvapil svojou efektivitou v útoku – hráči Málagy dokázali streliť až 13 trojok.

Aj keď naši začali veľmi dobre (2-10, 4. min) do konca prvej štvrtiny bolo vyrovnané (17-17). Odvtedy sa Málaga len zlepšovala a v 19. minúte už viedla o 14 bodov. Real sa však nevzdával a skrz Sergia Rodrígueza a Felipe Reyesa do polčasu aspoň znížili (46-37).

Po prestávke sa tempo ešte navýšilo. Rozhodcovia spravili niekoľko prinajmenšom veľmi prísnych rozhodnutí v prospech nášho súpera, ktorý to využil a do konca tretej štvrtiny bol rozdiel v skóre už 20-bodový (72-52). V poslednej časti naši hľadali spôsoby, ako vývoj zápasu otočiť vo svoj prospech. V útoku bolo badať jasné zlepšenie, no Málage sa začalo dariť v streľbe z diaľky. Los Blancos sa dokázali k súperovi priblížiť už len na 13 bodov, no nakoniec súper skóre ešte navýšil.

Ligový superpohár teda po prehre 94-79 v semifinále v tejto sezóne určite nezískame. Teraz sa pozornosť hráčov musí obrátiť na čoskoro začínajúcu ligovú sezónu.

UNICAJA 94 (17+29+26+22): Markovic (5), Thomas (15), Dani Díez (10), Smith (12), Fran Vázquez (4); Jackson (4), Díaz (2), Hendrix (9), Suárez (4), Gabriel (4), Nedovic (12), Kuzminskas (13).

REAL MADRID 79 (17+20+15+27): Llull (8), Maciulis (4), Carroll (16), Reyes (18), Ayón (4); Nocioni (-), Sergio Rodríguez (16), Doncic (9), Thompkins (2), Hernangómez (2).