Domov Novinky Semifinále CdR: Real Madrid Baloncesto 98-66 CAI Zaragoza (video)

Semifinále CdR: Real Madrid Baloncesto 98-66 CAI Zaragoza (video)

Real Madrid Baloncesto pokračoval v jasnom cieli vyhrať trofej Copa del Rey a s CAI Zaragoza si v semifinále poradil presvedčivo, 98-66. Zverenci Pabla Lasa nič neponechali na náhodu a súper s nimi dokázal držať krok len v prvej štvrtine.

Prvé semifinále malo jednoznačný priebeh a hráči Realu do zápasu nabehli v šialenom tempe. Po prvej štvrtine hráči Realu vyhrávali o 7 bodov (22-15), ale v druhej štvrtine náskok navýšili a vyšplhal sa takmer na hranicu 20 bodov (54-37).

Real Madrid v tretej štvrtine trochu poľavil a zameral sa viac na obranu. Aj napriek menšej intenzite útoku, Realu sa aj naďalej podarilo navyšovať náskok (77-50). Zvyšok zápasu bol formalitou a 11 000 fanúšikov si mohlo vychutnávať pekný basketbal (98-66). Až 6 hráčov Realu dokázao streliť dvojciferný počet bodov a našim najlepším strelcom bol Rudy Fernández so 16 bodmi.

O našom súperovi do finále sa rozhodlo v duely Barcelona – Valencia, pričom náš uhlavný rival z hlavného mesta Katalánska dokázal zvíťaziť v pomere 89-81. Real Madrid sa vo finále Copa del Rey s Barcelonou stretne už dnes o 18:00.

Strelci:

REAL MADRID 98 (22+32+23+21): Llull (12), Rudy (16), Carroll (12), Slaugther (6), Mirotic (15); S. Rodríguez (13), Draper (7), Díez (-), Reyes (11), Darden (0), Bourosis (4), Mejri (2).

CAI ZARAGOZA 66 (15+22+13+16): Llompart (4), Shermadini (19), Stefansson (7), Sanikidze (7),Tomàs (4); Jones (6), Rudez (11), Tabu (0), Roll (4), Sergi García (0), Albert Fontet (4).