Domov Mužstvo Santiago Bernabéu Trophy: Real Madrid – AC Miláno 3:1

Santiago Bernabéu Trophy: Real Madrid – AC Miláno 3:1

Hráči Realu Madrid zvíťazili vo včerajšom večernom zápase o Trofej Santiago Bernabéu nad AC Miláno 3:1. Zápas slúžil ako spomienka na finále PMEZ z roku 1958, oba kluby si tak pripomenuli jeho 60. výročie. Obe mužstvá využili v tomto zápase viacero striedaní a dali šancu viacerým hráčom. Na prvý zápas v drese bieleho baletu si bude musieť nová posila Thibaut Courtois ešte počkať, včera nehral.

Zápas začal zhurta. Už v druhej minúte otvoril skóre po Carvajalom centri Benzema. Ani nie o dve minúty už bolo vyrovnané. Krásnou strelou z hranice šestnástky prekonal Navasa bývalý hráč Los Blancos Higuain. Diváci sa ďalšieho gólu dočkali až pred odchodom mužstiev do kabín. Po rohovom kope sa k odrazenej lopte dostal Bale a pohotovo prekonal Donnarummu. Stav zápasu na konečných 3:1 uzavrel až v posledných sekundách stretnutia Mayoral. Real Madrid tak získal Trofeo Santiago Bernabéu aj tento rok. Išlo o celkovo 39. ročník tohto podujatia. Tento zápas bol zároveň generálkou pred prvým ostrým zápasom. V stredu 15. augusta sa v mestskom derby stretne Real s Atléticom v estónskom Tallinne v súboji o európsky Superpohár.

Real Madrid – AC Miláno 3:1 (2:1)

Góly: 2. Benzema, 45. Bale, 90. Mayoral – 4. Higuain

Zostava Realu Madrid: Navas, Carvajal, Marcelo, Varane, Ramos, Kroos, Casemiro, Isco, Asensio, Bale, Benzema

Striedali: Lunin, Nacho, López, Reguilón, Ceballos, Llorente, Modrič, Valverde, Vázquez, Mayoral, Vinicius Jr.