Domov Klub Santiago Bernabéu bude hostiť odvetu finále Copa Libertadores
estadio santiago bernabeu

Santiago Bernabéu bude hostiť odvetu finále Copa Libertadores

Autor: Administrátor
46 videní

Copa Libertadores je juhoamerickou verziou európskej Ligy Majstrov, takže o emócie v zápasoch nie je núdza. Boca Juniors a River Plate sú odvekí rivali a vôbec po prvý krát sa spolu stretli vo finále tejto prestížnej súťaže.

Finále sa hrá na 2 zápasy, prvý zápas sa odohral na ihrisku Boca Juniors a skončil výsledkom 2:2. Odveta sa mala hrať na štadióne River Plate, ale pred zápasom došlo k incidentu, keď domáci fanúšikovia zaútočili na autobus Boca Juniors a zranili niekoľko hráčov.

Z tohto dôvodu sa Juhoamerická futbalová konfederácia – CONMEBOL rozhodla zápas preložiť a nájsť iné miesto konania. Postupne boli vyradené alternatívne miesta konania ako Buenos Aires, Asunción, Dauha alebo Miami.

Do tejto nepríjemnej situácie sa vložila aj FIFA, ktorá oslovila Španielsku kráľovskú futbalovú federáciu – RFEF, aby pomohla tento problém vyriešiť. Z niekoľkých návrhov bol nakoniec zástupcami juhoamerických klubov zvolený štadión Realu Madrid, ktorý ponúka kapacitu 81 000 miest a po vzájomnej dohode, bol termín zápasu stanovený na nedeľu 9.12. 2018.

Štadión Santiago Bernabéu bol preferovanou voľbou aj kvôli tomu, že medzi Madridom a Buenos Aires je vysoká frekvencia letov a v Madride a celkovo v Španielsku žije veľká argentínska komunita.

Zdroj: as.com, realmadrid.com

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x
()
x