Domov Novinky Rozlúštenie Ancelottiho čísel

Rozlúštenie Ancelottiho čísel

Real Madrid má za sebou prvú časť mimoriadne špecifickej sezóny 2022/23. Počas nej sa Carlo Ancelotti rozhodol pre rôzne druhy ťahov zameraných na splnenie všetkých kľúčových predpokladov.

Autor: Marek Varga
0 komentár

Sezóna 2022/23 sa nepochybne zapíše do histórie ako jedna z najšpecifickejších v celej histórii futbalu. Majstrovstvá sveta, ktoré sa konajú na prelome novembra a decembra, nútia všetky kluby čeliť bezprecedentnej situácii ovplyvnenej mnohými faktormi.

Nie je tomu inak ani v prípade Realu Madrid a Carla Ancelottiho, ktorý sa spolu so svojim technickým personálom musel postarať aj o ten najmenší detail.

Boj o Európsky superpohár na začiatku sezóny, preteky v La Lige, ktoré si vyžadovali neskutočnú pravidelnosť a 57-dňový šprint v Lige majstrov, počas ktorého nebolo možné pripustiť žiadne veľké chyby.

Všetko si to vyžadovalo správne zvládanie únavy, prevenciu pred zraneniami a motiváciu zostať na správnej ceste v akomkoľvek bode. MARCA sa rozhodla dôkladne rozlúštiť celý Ancelottiho plán.

Rotácie

Real Madrid odohral celkovo 21 oficiálnych zápasov počas 92 dní, čo v prepočte znamená zápas v priemere každé štyri dni. A to všetko zoči-voči neustále sa vznášajúcemu strašidlu Majstrovstiev sveta vo futbale, ktorého následky naozaj nikto nevie predvídať.

S ohľadom na túto skutočnosť sa Ancelotti rozhodol pre systém nepretržitého striedania – nikdy nezopakoval rovnakú jedenástku a celkovo spravil 71 striedaní v prvom tíme, v priemere 3,5 striedania na zápas.

22 hráčov

Ancelotti nasadil v prvej časti sezóny všetkých svojich hráčov okrem Álvara Odriozolu. Z celkového počtu 22 hráčov majú štyria hráči v nohách menej ako 250 minút – Eden Hazard (229), Dani Ceballos (209), Mariano (25) a Jesús Vallejo (17).

Carletto využíva šesť hráčov v bloku hlavnej rotácie – Eduarda Camavingu, Marca Asensia, Nacha, Lucasa Vázqueza, Antonia Rüdigera a Rodryga. Posledných dvoch možno považovať za plnohodnotných hráčov prvého tímu.

Puzzle v strede poľa

Stred poľa je miestom, kde Ancelotti najviac rotoval. Celkovo v posledných 21 zápasoch vyšiel Real Madrid s desiatimi rôznymi formáciami v strede poľa, ktoré tvorilo sedem rôznych hráčov.

Aurélien Tchouaméni, Toni Kroos a Luka Modrić boli v šiestich zápasoch (Espanyol, Celtic, Atlético, Barcelona, ​​​​Sevilla a Cádiz) a zaznamenali šesť víťazstiev. V štyroch prípadoch bol stred poľa zložený z hráčov Tchouaméni, Modrić a Camavinga.

V útoku nie je veľa experimentov

„Najmenej zmien sa udialo v ofenzíve. A to aj napriek tomu, že v mnohých zápasoch chýbal Karim Benzema. Ancelotti sa v 12 zápasoch rozhodol len pre dve rôzne možnosti útoku – Fede, Benzema a Vinicius a Fede, Rodrygo a Vinicius. Hazard nastúpil v základnej zostave iba raz a Asensio mal od prvej minúty možnosť hrať trikrát.

Militão spolupracuje so všetkými

Veľa zmien prišlo aj v obrannej línii, no napokon práve tu Ancelotti najmenej opúšťal svoju galaformáciu. Dani Carvajal, Éder Militão, David Alaba a Ferland Mendy teda odohrali spolu 10 zápasov (48 % zo všetkých možných zápasov).

Na pravom obrancovi boli dvaja rôzni hráči (Carvajal a Lucas), traja na ľavom obrancovi (Mendy, Alaba a Rüdiger) a v strede sa Militão spojil s Alabom, Rüdigerom a Nachom.

zdroj: marca.com

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x