Domov Nezaradené REPORT: Real Madrid – FC Sevilla 4-1. Los Blancos zvládli ďalšie finále v La Lige

Autor: Administrátor

Real Madrid sa v dnešnom zápase 37. kola La Ligy postavil Seville, tímu, ktorý ho v januári pripravil o šnúru 40 zápasov v rade bez prehry. Pomsta ale zverencom Zinedina Zidana vyšla perfektne. Ale pekne po poriadku. Zápas sa začal s viacerými zmenami v základnej zostave. V 10. minúte prišla veľmi prekvapivá akcia, Asensio bol pred pokutovým územím faulovaný a lopta bola postavená v pokoji. Nacho toho využil, Mallenco nič neindikoval, bol z toho gól, keď Sergio Rico nič nečakal.

Sevilla sa pomaly dostávala do zápasu, lenže urobila chybu v strede poľa, Asensio sa vyrútil do brejku, vystrelil, jeho zblokovaný pokus si našiel James, ktorý zakončil a z dorážky sa presadil pohodlne Cristiano Ronaldo. Bol to jeho 400. gól v drese Realu Madrid v oficiálnych zápasoch. Následne ale Sevilla začala tlačiť viac. Navas dvakrát skvelo zakročil, Jovetić v jasnej pozícii trafil brvno. Po polčase to bolo 2-0 pred domácich. Hneď na začiatku toho druhého sa presadil Jovetić, ten dal v troch zápasoch už svoj tretí gól proti Realu Madrid.

Real Madrid po dvojitom striedaní chcel znovu zapnúť svoje motory. James Rodríguez bol vystriedaný a ostal asi 20 sekúnd na trávniku a aplaudoval celému Bernabéu a aj Bernabéu jemu. James sa s Realom Madrid pomaly lúčil. Toni Kroos prenechal loptu Ronaldovi, ktorý nádherným gólom zavesil pod brvno a bolo to 3-1. Zakrátko nato Nacho našiel Kroosa a ten dal gól na konečných 4-1. Kroos dal gól v prvom zápase na Bernabéu aj v poslednom zápase na Bernabéu v sezóne. Nacho ešte videl žltú kartu a vo Vigu v stredu bude chýbať (pravdepodobne, Real podá odvolanie).

Real Madrid – Sevilla 4-1

Žlté karty: 39. Danilo, 56. Morata, 80. Nacho, 83. Lucas – 69. Mercado, 80. Correa

Góly: 10. Nacho, 23. a 78. Ronaldo, 84. Kroos – 49. Jovetić

Diváci: 79 356