Domov Novinky Report: Real Madrid 5-1 Elche

Report: Real Madrid 5-1 Elche

Real Madrid privítal v piatom kole La Ligy na domácej pôde Elche. Biely balet opäť strelecky explodoval a porazil svojho súpera 5-1. O štyri góly sa postaral Cristiano Ronaldo a jeden pridal Gareth Bale.

Základná zostava: Keylor Navas; Dani Carvajal, Raphaël Varane, Sergio Ramos, Marcelo; Asier Illarramendi, Toni Kroos, Isco; Gareth Bale, James Rodríguez, Cristiano Ronaldo.

Striedačka: Iker Casillas, Álvaro Arbeloa, Nacho, Fábio Coentrão, Luka Modrić, Chicharito, Karim Benzema.

Hneď v úvodných minútach si Dani Carvajal pripísal na svoje konto žltú kartu po faule na jedného z hráčov Elche. V 9. minúte rozbiehal akciu Cristiano Ronaldo, prihral na Toniho Kroosa, ktorý vypálil asi z 25 metrov, ale jeho strela smerovala mimo bránu.

V 14. minúte rozhodca odpískal veľmi prísnu penaltu proti domácim, keď sa Ronaldo pokúšal odkopnúť loptu preč z pokutového územia, pri odkope mu tam vletel jeden z hráčov hostí a rozhodca to posúdil ako nedovolený zákrok. Z nariadenej penalty sa nemýlil Albacar a otvoril skóre na 0-1.

Hostia si vedenie dlho neužívali. O päť minút neskôr poslal milimetrový center James Rodriguez na Garetha Balea a ten vyrovnal.

Rozhodca naďalej pokračoval v neistom posudzovaní, a tentokrát sa rozhodol odpískať penaltu pre Real Madrid, keď v pokutovom území spadol Marcelo bez cudzieho zavinenia. Cristiano Ronaldo si postavil loptu na biely bod a poslal Los Blancos do vedenia v zápase.

Cristiano sa ako inak s jedným gólom neuspokojil a o štyri minúty zvýšil hlavou na 3-1 po Marcelovom centri z ľavej strany. Prvý polčas skončil výsledkom 3-1 pre Real Madrid.

V druhom polčase, konkrétne v 53. minúte bol Ronaldo blízko hattricku, avšak po Iscovej prihrávke netrafil bránu.

V 64. minúte došlo k prvému striedaniu, ihrisko opustil Carvajal a nahradil ho Arbeloa. Následne k druhému striedaniu došlo v 78. minúte a na ishrisko sa dostal dvojgólový strelec proti Deportivu Chicharito a z ihriska odišiel James Rodriguez.

V 80. minúte sa kopala už tretia penalta v zápase, tentokrát oprávnene po faule na Cristiana Ronalda. Sám Ronaldo opäť premenil penaltu a zaznamenal druhý hattrick v rade!

V 82. minúte sa dostal na ihrisko aj stopér Nacho, ktorý nahradil Sergia Ramosa. Pár sekúnd na to bol blízko gólu Toni Kroos, ale žiaľ len opečiatkoval brvno.

Ešte predsa len jeden gól padol do konca zápasu. V nadstavenom čase pridal svoj štvrtý gól v zápase Cristiano Ronaldo, ktorému loptu naservíroval Gareth Bale.

Real Madrid tak opäť strelecky presvedčil. Najmä vynikajúca forma Cristiana Ronalda, ktorý zaznamenal už deväť gólov v lige, a to len teraz začala. Najbližšie hrá Real Madrid ligový zápas vonku proti Villarrealu v sobotu 27. septembra o 16:00 hod. HALA MADRID!