Domov Novinky Report: Real Madrid 2-0 Cordoba

Report: Real Madrid 2-0 Cordoba

Prvé kolo španielskej Primera Division je za nami a Real Madrid si doma poradil s Cordobou 2-0. Gólovo sa presadili Karim Benzema a Cristiano Ronaldo.

Hneď v 6. minúte nastal zaujímavý moment v pokutovom území Cordoby, keď Cristiano Ronaldo spadol po zákroku jedného z obrancov, rozhodca sa však rozhodol, že penaltu neodpíska.

Peknú akciu rozohrali Arbeloa s Baleom z pravej strany, Arbeloa bol zastavený faulom a z následného priameho kopu mal šancu skórovať Ronaldo, ale Carlos si napokon s jeho strelou poradil.

Gólový moment prišiel v 30. minúte, keď rohový kop zahrával Toni Kroos, na center si nabehol Karim Benzema a perfektnou hlavičkou si otvoril gólový účet v novom ročníku La Ligy. Polčas sa aj skončil výsledkom 1-0.

V druhom polčase, v 60. minúte mal veľkú šancu skórovať James, po rohovom kope sa k nemu dostala lopta, avšak on ju napálil priamo do Carlosa.

Na začiatku 70. minúty si všetci fanúšikovia Realu Madrid museli vydýchnuť, nakoľko Xisco už prekonal Casillasa, ale rozhodca gól neuznal pre ofsajd. K prvému striedaniu došlo v 72. minúte a to hneď k dvojitému. Ihrisko opustili James a Arbeloa, nahradili ich Isco a Carvajal.

Posledné striedanie prebehlo v 76. minúte, Ancelotti poslal na ihrisko Khediru, ktorý nahradil Benzemu. V 87. minúte dal gól Cristiano Ronaldo, ale taktiež bol v ofsajdodovej pozícii.

Cristiano sa predsa len dočkal. V 90. minúte vypálil asi z 25 metrov a prekonal brankára Carlosa. Real Madrid si tak napokon poradil s Cordobou 2-0.