Domov Novinky Report: Real Madrid Castilla 2-0 CF Talavera

Report: Real Madrid Castilla 2-0 CF Talavera

Castilla sa radovala z druhého víťazstva v sezóne zásluhou Campuzana a Quezady. Po piatich kolách majú na konte 7 bodov a nachádzajú sa v strede tabuľky na priebežnom deviatom mieste.

Bol to bláznivý záver zápasu, keď domáca Castilla bola odmenená za svoju vytrvalosť a dychtivosť po druhom víťazstve v sezóne. Proti dobre hrajúcim hosťom sa úspešne presadil v 84. minúte Campuzano a v samom závere poistil tri body Quezada.

Prvý polčas sa niesol v znamení dominovať v strede poľa. Solariho zverenci určovali tempo zápasu, mali väčšie držanie lopty a snažili sa prelomiť spoľahlivú obranu hostí. V 17. minúte donútil Mancebo k zákroku brankára Machuca. Neskôr vypracoval šancu pre Daniho Gómeza, ale ten sa nedokázal presadiť z dobrej pozície a stav bol stále nerozhodný 0-0. Svoje šťastie skúšal aj Óscar, ale jeho strela bola zablokovaná.

Druhý polčas sa začal vo vysokom tempe a brankár Luca sa musel mať na pozore, keď z protiútoku zaútočili hostia. V 54. minúte Óscar skúšal strelu z veľkej diaľky, ale brankár s ňou nemal väčšie problémy a loptu vyrazil.

Otvorený zápas pokračoval ďalej a šance pribúdali na oboch stranách. S pribúdajúcimi minútami sa zvyšovalo aj tempo a intenzita zápasu. Nakoniec bola Castilla úspešnejšia a dočkala sa gólu v 84. minúte zásluhou Campuzana. Celé sa to stalo vďaka šikovnému Óscarovi, ktorý poslal skvelý center Cristovi, ten strieľanou prihrávkou našiel Campuzana, ktorý iba doklepol loptu do brány. V nadstavenom čase upravil na konečných 2-0 strelou spoza šestnástky Quezada.

Základne zostavy:

Castilla: Luca, Reguilón, Tejero, Javi Sánchez, León, Óscar, Mancebo (Franchu, 77’), Arturo, Dani Gómez (Campuzano, 83’), Cristo (Jaume, 87’) a Quezada.

Talavera de la Reina: Machuca, Óscar Prats, Villarejo, Mario, Jesús García, Rober, Melchor, Víctor Andrés, Espinar, Jesús Jiménez (Laerte, 67’) a Cristian (Jorge, 78’).