Domov Novinky Report: Real Madrid 7-3 FC Sevilla

Report: Real Madrid 7-3 FC Sevilla

V stredu večer to na Santiago Bernabéu doslova žilo. V zápase Real Madrid – Sevilla padlo až desať gólov, domáci vyhrali v pomere 7-3.

V zápase začali aktívnejšie hráči Realu Madrid. Už v 4. minúte bol blízko k otvoreniu skóre Isco, ale jeho strela minula bránu. Otvorenie skóre prišlo o deväť minút neskôr, keď Benzema prihrával Baleovi a ten nekompromisne poslal loptu do ľavého horného rohu brány. Krátko na to, konkrétne v 27. minúte zahrával Bale priamy kop a tečovaná lopta skončila opäť v sieti. V 27. minúte to už bolo 2-0.

Biely balet hral naozaj fantasticky a bavili sa aj diváci v hľadisku. Aby toho nebolo málo, tak v 32. minúte fauloval Fernando Navarro Isca a rozhodca nariadil pokutový kop, ktorý Cristiano Ronaldo bez väčších problémov premenil.

Sevilla však ešte neskladala zbrane. Figueiras bol faulovaný Sergiom Ramosom v pokutovom území a hostia mali tak isto možnosť kopnúť si pokutový kop. Rakitič sa nemýlil a znížil stav na 3-1. To však stále nebolo všetko v prvom polčase. O dve minúty neskôr sa podarilo streliť gól do odkrytej brány hráčovi menom Bacca, ktorému prihrával Samperio. V prvom polčase teda padlo až päť gólov a mali sme sa na čo tešiť aj v tom druhom.

Ďalší gól v druhom polčase padol opäť skoro. V 53.minúte sa presadil Benzema po peknej Baleovej prihrávke. Waleský reprezentant predviedol perfektnú individuálnu akciu z pravej strany, tentokrát prihrával Cristianovi Ronaldovi a ten zvýšil na 5-2.

Bol to bláznivý zápas. Pol hodina ešte pred nami a padlo už sedem gólov. Sevilla sa však stále nevzdávala. V 63. minúte opäť Rakitic oživil nádeje hostí a znížil na 5-3. Krátko na to prišiel na ihrisko očakávaný Xabi Alonso, ktorý nahradil Illarramendiho.

V 72. minúte prihrával Karim Benzema na Ronalda, ten sám potiahol loptu, spoza 16-tky vystrelil a zavŕšil hetrik a celkovo svoj 11. gól v sezóne. Poslal tak krásny pozdrav prezidentovi FIFA Blatterovi, ktorý ho zosmiešnil.

To však ešte stále nebolo všetko. Za zmienku stojí spomenúť Rakitičovu penaltu zo 74. minúty, ktorú však na šťastie pre domácich nepremenil. O sedem minút neskôr po prihrávke Marcela Benzema zvýšil hlavou na 7-3.

Do konca zápasu už gól nepadol. Diváci si však prišli na svoje, veď na Bernabéu videli až desať gólov. Hráči sa tak už môžu sústrediť na ďalší ligový zápas, ktorý nás čaká v sobotu 2. novembra o 20:00 proti Rayo Vallecano. HALA MADRID!