Domov Novinky Report: Real Madrid 5-1 Real Sociedad

Report: Real Madrid 5-1 Real Sociedad

13. kolo španielskej Primera Division nám prinieslo vysoké víťazstvo Realu Madrid proti Realu Sociedad a to v pomere 5-1. Hlavnou postavou bol Cristiano Ronaldo, ktorý strelil hetrik a po jednom zásahu pridali Benzema s Khedirom.

Pred reprezentačnou prestávkou chcel Biely balet predviesť pred domácim publikom dobrý výkon. Od začiatku zápasu sa to tak aj javilo. Do vedenia sa Los Blancos dostali už v 12. minúte, kedy Karim Benzema poslal pekný center na Cristiana Ronalda, ten si loptu spracoval a prudkou strelou prekonal brankára Brava.

O tri minúty neskôr sa takmer podarilo streliť druhý gól, opäť pohrozil Ronaldo, ale Bravo loptu chytil. Bale kontroloval loptu v pokutovom území a prihral Ronaldovi.

Predsa len sa nečakalo dlho na druhý gól. V 18. minúte prihrával v pokutovom území Ronaldo na Benzemu, Francúz vystrelil z prvej a dal krásny gól. Hráči si tak vymenili funkcie pri druhom góle, najskôr Benzema prihrával Ronaldovi a pri druhom góle to bolo naopak.

857-675-_RM_0892Thumb,8Fanúšikovia na Bernabéu ocenili výkon svojich miláčikov potleskom. Ďalší úder prišiel v 26. minúte, kedy Ronaldo posielal prihrávku do pokutového územia, lopta však zasiahla ruku Bergara a rozhodca odpískal penaltu. Ronaldo sa nemýlil a strelil tak svoj druhý gól v zápase.

Kto si myslel, že v prvom polčase už Biely balet neskóruje bol na omyle. Presadil sa aj netradičný strelec Sami Khedira po peknej akcii Carvajala s Baleom. Gareth Bale si pripísal asistenciu pri tomto góle. Polčas tak skončil výsledkom 4-0 pre Real Madrid.

V druhom polčase si Real Madrid skôr bránil výsledok. V 62. minúte sa predsa len podarilo presadiť aj hosťom, keď po chybe Pepeho sa lopta dostala ku Griezmannovi a ten predvihol Diega Lopeza.

Za zmienku stojí ešte jedna situácia. Po faule na Modrića zahrával v 76. minúte priamy kop Cristiano Ronaldo, a krásnou strelou poslal loptu za Bravov chrbát, výsledok 5-1 bol napokon aj konečným výsledkom tohto zápasu.