Domov Novinky Report: Real Madrid 4-1 Getafe

Report: Real Madrid 4-1 Getafe

Real Madrid nenechal nič na náhodu a v domácom prostredí si poradil s Getafe 4-1. Dobrou správou je, že sa v tabuľke posunul na 3. miesto, nakoľko Villarreal len remízoval.

Real Madrid sa vrátil domov na Bernabéu po reprezentačnej prestávke, kde má skvelú štatistiku. Už 46 zápasov je tu neporazený. Zápas sa však predsa len nezačal podľa predstáv.

Lafita vystrelil na začiatku 5. minúty z diaľky, Pepe loptu tečoval a tá skončila za chrbtom Diega Lopéza. Hostia sa tak prekvapivo ujali vedenia v zápase 0-1. Hráči Getafe sa však dlho netešili, vyrovnanie prišlo už o 15 minút.

V 19. minúte zahrával Angel Di María z ľavej strany priamy kop, do zakončenia sa dostal Ronaldo, brankár loptu len vyrazil a netradičný strelec Pepe loptu do brány „doklepol“. O dve minúty na to mohol Ronaldo zvýšiť na 2-1, ale lopta minula o pár centimetrov bránu.

Biely balet však nebol spokojný s remízou a mal jasnú územnú prevahu. Bolo len otázkou času, kedy príde ďalší gól. V 33. minúte zahrával Cristiano Ronaldo priamy kop, kde nakopol lakeť Míchela, a rozhodca zapískal penaltu. Loptu si na biely bod postavil sám Ronaldo a bez problémov prekonal brankára Ángela Moyu.

V prvom polčase už viac gólov nepadlo a tak sa do šatní išlo za stavu 2-1 pre Real Madrid. Hneď v úvode druhého polčasu mal veľkú šancu Benzema, ale pozorného Moyu neprekvapil. Potom nastala chvíľka kontrolovania hry z pohľadu Realu Madrid.

V 59. minúte zahrávali domáci priamy kop, Ronaldo prekvapivo ihneď prihral Iscovi, ten si loptu potiahol do stredu pokutového územia a technickou strelou zaznamenal svoj štvrtý gól v sezóne. V 77. minúte opustil ihrisko Asier Illaramendi a nahradil ho Luka Modrić.

Ronaldo mohol pridať štvrtý gól v 79. minúte, ale lopta minula o pár centimetrov Moyovu bránu. V 80. minúte nahradil Morata Benzemu. O šesť minút na to dostal Michel druhú žltú kartu a predčasne opustil ihrisko. Bolo to po zákroku na Jesého, ktorý v 84. minúte vystriedal Isca.

Keď sa už zdalo, že zápas skončí výsledkom 3-1 prišlo jedno krásne zakončenie Ronalda. Loptu posielal do pokutového územia prudkým strielaným centrom Khedira a Ronaldo poslal loptu do siete nie tak často vídanou pätičkou. Takéto zakončenie si nedovolí akýkoľvek hráč. Real Madrid tak vyhral 4-1 a pripísal si dôležité tri body do tabuľky Primera Division.

Záznam celého zápasu nájdete kliknutím sem.