Domov Novinky Report: Real Madrid 3-4 FC Barcelona

Report: Real Madrid 3-4 FC Barcelona

Zápas, na ktorý čakal celý svet, bol opäť plný kontroverzií. Videli sme sedem gólov, ale dirigentom druhej polovice zápasu bol jediný muž – Undiano Mallenco. Rozhodca po prestávke nariadil tri pokutové kopy a za stavu 3-2 pre Real vylúčil Sergia Ramosa.

Prvé strely zápasu prišli vo štvrtej minúte z kopačky Neymara a v piatej minúte strieľal Benzema. Tieto gólom ešte neskončili, ale v siedmej minúte sa Barcelona mohla prvýkrát radovať, lebo svoju šancu využil Andrés Iniesta.

Ak však existuje jedna vlastnosť, ktorá vystihuje Real Madrid, tak je to tá, že sa nikdy nevzdáva. Vďaka Di Maríovi a Benzemovi našim stačilo iba 15 minút na otočenie skóre. Druhý gól bol v podstate vernou kópiou toho prvého, len zakončenie bolo iné. Pri prvom góle (20. minúta) Benzema zakončoval Argentíncov center hlavičkou, pri druhom (24. minúta) zakončoval chladnokrvným volejom. Ďalšia veľká šanca prišla opäť po spolupráci týchto dvoch hráčov, no loptu na čiare zachraňoval Piqué.

Tri minúty pred koncom prvého polčasu sa však nášmu súperovi podarilo vyrovnať, pričom strelcom gólu bol Messi.

Desať minút po polčase sa Real Madrid dostáva opäť do vedenia, keď Cristiana Ronalda fauloval Alves. Rozhodca tento kontroverzný zákrok (niekoľko centimetrov pred pokutovým územím) posúdil na pokutový kop a Ronaldo sa z bieleho bodu nemýlil.

Oslavy však netrvali dlho. O ďalších desať minút sa do úniku dostal Neymar, ktorého podľa rozhodcu v pokutovom území fauloval Sergio Ramos. Ten si za tento „zákrok“ vyslúžil červenú kartu a Messi ponúknutú penaltu využil. Madrid tak musí čeliť Barcelone v El Clásicu takmer polhodinu v oslabení. Opäť.

Ancelotti okamžite zmenil taktiku, vystriedal Benzemu, namiesto ktorého prišiel Varane. Naši hráči sa držali veľmi statočne, no Undiano Mallenco ukázal na miesto pokutového bodu ešte raz – po zovretí Iniestu našimi hráčmi Carvajalom a Xabi Alonsom (nie je však isté, či fauloval Iniesta, alebo Alonso). V 84. minúte sa Messi opäť nemýlil. Real do konca zápasu už nedokázal skórovať a prehral tak v pomere 3-4.