Domov Novinky Report: Real Madrid 3-1 FC Barcelona

Report: Real Madrid 3-1 FC Barcelona

Prvé tohtosezónne El Clásico sa hralo na Santiago Bernabéu. Krajšiu premiéru tohto najsledovanejšieho zápasu na svete sme si nemohli ani priať. Biely balet zvíťazil vďaka gólom Ronalda, Pepeho a Benzemu 3-1.

Základná zostava: Iker Casillas; Dani Carvajal, Pepe, Sergio Ramos, Marcelo; Luka Modrić, Toni Kroos, James Rodríguez, Isco, Cristiano Ronaldo a Karim Benzema.

Striedačka:Keylor Navas, Raphaël Varane, Nacho Fernández, Álvaro Arbeloa, Asier Illarramendi, Sami Khedira a Chicharito.

Zápas začal ako v zlom sne. Už v 4. minúte rozhádzaná obrana dala veľa priestoru Neymarovi, ktorý to využil a poslal Barcelonu do vedenia 0-1.

Po tomto momente sa domáci snažili viac a začali byť dominantnejším tímom. Svoje šance však nedokázali premeniť na gól. Najmä Benzema nastrelil dvakrát brvno.

Pohrozili aj Barcelončania, najmä z rýchlych brejkov, čo je skôr typické pre Real Madrid, ale párkrát sa vyznamenal Iker Casillas. Vyrovnania sa však Los Blancos predsalen dočkali. Bol to Marcelo, ktorý posielal pozemný center do šestnástky súpera, rukou tam zahral Piqué a rozhodca ukázal na biely bod. Kto iný ako Cristiano Ronaldo sa zmocnil pokutového kopu v 35. minúte a poslal Brava do opačnej strany. Znamenalo to vyrovnanie na 1-1.

Polčas sa skončil výsledkom 1-1 a boli sme zvedaví, čo naordinuje Carlo Ancelotti do druhého polčasu. Už v 50. minúte sa Real ujal vedenia vďaka Pepemu, ktorý sa hlavou presadil po rohovom kope Toniho Kroosa.

Bieli sa však neuspokojili s dvoma gólmi. Krásnu akciu predviedli v 61. minúte, kedy loptu vybojoval Isco posunul ju Ronaldovi, ten prihral Jamesovi, ktorý krásnou prihrávkou našiel Benzemu, ktorému nerobilo problém zvýšiť na konečných 3-1.

Pre Real Madrid to znamenalo, že prerušil neporaziteľnosť Barcelony v lige a stráca na ňu už len jeden bod. Sevilla sa v prípade zajtrajšej výhry nad Villarralom môže dotiahnuť bodovo na Barcelonu. HALA MADRID!