Domov Novinky Report: Real Madrid 3-0 Elche

Report: Real Madrid 3-0 Elche

Real Madrid odohral už svoj posledný ligový zápas bez potrestaného Cristiana Ronalda, pričom na domácom ihrisku dokázal vďaka gólom Illarru, Balea a Isca zvíťaziť v pomere 3-0.

Ronaldo síce figuroval v nominácii, no odvolanie proti červenej karte nakoniec skončilo neúspechom a do hry nezasiahol. Jesé teda opäť nastúpil v základnej zostave a Illarramendi nahradil Luka Modrića, ktorý nemohol hrať kvôli kartám. Elche mohlo nastúpiť v plnej sile.

Hostia prekvapili a chceli prevziať iniciatívu hneď od úvodných minút, no prvú šancu mal Karim Benzema, ktorého ale brankár Herrera vychytal. O 10 minút neskôr sme po rohu Ángela Di Maríu mali ďalšiu dobrú šancu, no nanešťastie lopta neskončila v bráne nášho súpera. Real však skúšal strieľať aj naďalej. Strela Jesého sa síce ešte neskončila gólom, ale naši sa ujali vedenia po polhodine hry, keď prvý gól v La Lige za Real Madrid strelil Asier Illarramendi. Do konca polčasu sme už nič vážne nevideli.

Prelomiť obranu hostí bolo ťažké aj v druhej časti. Ancelottiho tím dominoval, ale nevideli sme takmer žiadne šance. Strela Garetha Balea zo 61. minúty, keď dostal prihrávku na pravý okraj šestnástky, mu vôbec nevyšla, no svoje kvality ukázal o desať minút neskôr. Nádhernou strelou z diaľky nedal brankárovi Herrerovi žiadnu šancu a zvýšil náskok na 2-0. Dobrú šancu na zvýšenie skóre mal v 76. minúte Carvajal, ktorý však pred odkrytou bránou loptu minul. Tretí a zároveň posledný gól zápasu pridal Isco v 81. minúte. Prihrávku do priestoru dostal od Karima Benzemu a z ostrého uhla sa nemýlil.

zdroj: goal.com