Domov Nezaradené REPORT: Real Madrid 3-0 Atlético Madrid

REPORT: Real Madrid 3-0 Atlético Madrid

Real Madrid mal v úvodnom semifinálovom stretnutí Ligy majstrov s Atléticom Madrid výhodu domáceho prostredia a to chcel samozrejme využiť naplno. Bolo to viditeľné od samého začiatku zápasu.

Biely balet začal s vysokou intenzitou a napádaním súpera aj na ich vlastnej polovici. Už v 10. minúte sa domáci ujali vedenia, kedy Casemiro trafil odrazenú loptu v 16-tke a strielaným centrom poslal loptu na hlavu Cristiana Ronalda a ten otvoril skóre.

Prvý polčas aj skončil výsledkom 1-0. Ten druhý začal identicky ako ten prvý – Atlético zúfalo hľadalo cestu na skórovanie, Real kontroloval hru.

Real dokázal zvýšiť náskok v 73. minúte. Z ľavej strany prihrával Marcelo do stredu na Benzemu, francúzsky útočník ju dostal na Ronalda, ktorému lopta nadskočila, Portugalčan to využil a loptu napálil za Oblakov chrbát.

Konečnú podobu výsledku stanovil Ronaldo v 86. minúte, čím zaznamenal hetrik. Sergio Ramos vybojoval loptu aktívnym napádaním na vlastnej polovici a založil útok. Lopta sa dostala až do pokutového územia zásluhou Lucasa, našiel voľného Ronalda a Portugalčan mal dostatok času na to, aby pohodlne zakončil a zvýšil na 3-0.

Real Madrid tak zvládol náročnú úlohu a využil domáce prostredie. Odveta je naplánovaná na 10. mája na štadióne Vicenteho Calderóna.