Domov Novinky Report: Málaga 0-1 Real Madrid

Report: Málaga 0-1 Real Madrid

Real Madrid po výhre v La Rosaleda zostáva na čele tabuľky a naďalej kráča za svojím 33. titulom.

Zápas bol od začiatku veľmi otvorený a prvá šanca hostí prišla už v 6. minúte, keď Balea v pokutovom území kontroverzným zákrokom zastavil Angeleri. Píšťaľka Martíneza Munuera však zostala nemá. Druhá šanca zápasu tak isto patrila Realu Madrid. Strelu Cristiana Ronalda však Willy Caballero pokryl.

O jedenásť minút neskôr sa však najlepší hráč planéty už nemýlil. Po prijatí lopty vo vnútri šestnástky si urobil priestor a z tesného uhla poslal ranu takou silou, že argentínsky brankár nemal čas na skoré zareagovanie. Bol to piaty zápas v rade, v ktorom Portugalské eso strelilo gól. Najťažšiu vec mali teda hráči za sebou, no do konca zostávalo ešte veľa času.

O dve minúty neskôr sa do šance opäť dostáva Cristiano Ronaldo, ktorého pokus, tentokrát ľavou nohou, však nebol úspešný. V 30. minúte bol Carletto nútený urobiť prvú zmenu na ihrisku – Di María nahradila Karima Benzemu, ktorý musel byť striedaný po tom, čo sa zrazil s Cristianom Ronaldom.

Posledná šanca prvého polčasu opäť patrila Realu Madrid a Cristianovi. Dlhú loptu od Marcela pekným volejom poslal do vápna striedajúci Ángel Di María, no Ronaldova hlavička išla tesne vedľa.

Málaga, vedomá si výhodou domáceho ihriska, však v druhom polčase s výsledkom chcela niečo urobiť. Los Blancos našťastie náporu domácich dokázali odolávať a dokonca si vypracovali obrovskú šancu na gól. V 51. minúte Ángel Di María po peknom sóle našiel Isca, ktorý mal pred sebou už len brankára, no Španiel poslal svoju ranu nad brvno.

Minúty bežali a ku koncu zápasu pribúdalo napätých momentov. Naši hráči gól už nepridali, no dôležité je, že získali tri body a pred El Clásicom majú náskok 4 bodov pred druhým Atléticom. Tak isto naši hráči vytvorili tlak aj na Barcelonu v podobe náskoku siedmich bodov a tá, ak si chce udržať nádeje na titul, musí v zápase proti Osasune vyhrať (zápas Barcelony sa začne dnes o 17:00).