Domov Novinky Report: Juniorská Liga Majstrov: Real Madrid- FC Basel

Report: Juniorská Liga Majstrov: Real Madrid- FC Basel

Real Madrid dokázal vyhrať svoj prvý zápas nového ročníka Juniorskej Ligy Majstrov.

Na domácej pôde si na štadióne Alfréda Di Stéfana poradili s rovesníkmi z Bazileju 2-0. Domáci boli po celý zápas lepším tímom a Basel pustili len k niekoľkým ofenzívnym atakom. Hostia mali síce jednu alebo dve dobre dobré šance, ale v porovnaní s Realom, ktorý mohol dať gól minimálne raz za desať minút je to stále málo.

Skóre otvoril v 26.minúte Borja Mayoral. Najprv po centri z pravej strany takými polonožničkami trafil Harper loptu do brvna, no tá sa odrazila k Mayoralovi, ktorý rovnakým spôsobom loptu do brány už dopravil.

Druhý gól dal jeden z najaktívnejších hráčov Jack Harper, ktorý zostal nepokrytý na malom vápne a presnou hlavičkou nedal brankárovi Zimmermanovi šancu gólu zabrániť.

Tréner Ivan Ramis po zápase: „Toto víťazstvo je veľmi dôležité. Prvý zápas a rovno doma sme chceli vyhrať. Získali sme dobrý pocit, ale vieme, že budeme musieť ďalej tvrdo pracovať. Tím hral dobre, celý zápas kontroloval hru. Výsledok je dobrý, ale mohol byť ešte vyšší. Vo finálnej fáze nám chýbala trochu väčšia kvalita.“

Autor druhého gólu Jack Harper: „Gól je skvelý, ale dôležitejšie sú tri body. Výkon nám dáva istotu do ďalších zápasov. Boli sme dobrí na lopte a využili sme naše príležitosti.“

Real Madrid: Marcos Lavín- Lienhart, Álvaro T, Kuscevic, Quezada- Molina, Borja S. (71. Montalvez) -Harper (78. Babuski) , Jean Carlos, Lazo- Mayoral (60. Merchán)

FC Basel: Andres Zimmermann- Tobias, Fisher Antonio, Huser Robin, Ajeti Adonis- Weber Manuel, Korkmaz Serkan, Cani Arxhend (62. Charles Pickel) , Manzambi Neftali (69. Valentín Mbarga)- Cédric, Albian Ajeti

Rozhodca: Bartosz Frankowski (POL)