Domov Novinky Report: Juniorská Liga Majstrov: Liverpool- Real Madrid

Report: Juniorská Liga Majstrov: Liverpool- Real Madrid

Autor: Administrátor

Real Madrid prehral svoj prvý zápas v tejto sezóne Juniorskej Ligy Majstrov.

Mladíci podali v Anglicku veľmi dobrý výkon, no body ich stálo prvých dvadsať minút zápasu, počas ktorých dostali dva góly. Od druhého gólu boli pánmi na ihrisku hráči z Madridu.

Zápas sa začal skutočne vo vysokom tempe, no lepší bol domáci FC. Úvodný gól padol v 15.minúte a to keď v šestnástke Realu nastala veľká mela, ktorú nedokázali obrancovia zastaviť odkopom, čo využil Brannagan a z blízkosti trafil loptu do brány, 1-0.

Už o päť minút to bolo 2-0. Najprv vystrelil loptu z priameho kopu Wilson do tyče, ale tá sa odrazila k úplne voľnému Brewittovi, ktorý nemal problém skórovať. Po tomto góle prevzal taktovku hry „Biely balet,“ treba však dodať, že do zaujímavých šancí sa ešte dostali aj domáci. Pri jednej musel z bránkovej čiary odkopávať stopér Kuscevic.

Do konca polčasu to bola hitparáda nepremenených šancí, ktorú podčiarkal pokazenou penaltou Borja Mayoral. Pri jej exekúcií sa pošmykol a prestrelil. Okrem toho zachránila brankára Fultona raz žrď, raz brvno a raz mu pomohol aj obranca, odkopom z čiary.

V druhom polčase to bol Real, ktorý dobíjal bránu súpera a prvýkrát sa mu to vyplatilo v 53.minúte, keď po skvelom centri z pravej strany od Alvára Tejera dával gól hlavou rakúsky stopér Lienarth, 2-1.

V 67.minúte bolo dokonca vyrovnané. Jack Harper postupoval s loptou smerom do šestnástky, na jej hranici si loptu narazil s Febasom a pomerne nepodarenou strelou z prvej poslal loptu po zemi ku tyčke, od ktorej sa dostala do brány, 2-2.

Real mal našliapnuté na obrat, ale Liverpool dal gól z prvej šance v druhom polčase. V strede poľa zobral loptu Sinclair, dostal ju na šestnástku kde ju preložil Wilsonovi a ten krížnou strelou uzavrel skóre na 3-2.

Góly: 15. Brannagan, 20.Brewitt 88. Wilson- 53. Lienhart, 67. Harper

Strely: 12-18 (5-5)

Zostavy:

Real Madrid: Oliveiros- Tejero, Lienarth, Kuscevic, Reguillón (74. Quezada)- S. Molina(C) (46. Borja Sánchez), Febas- Cedrés, Jean Carlos, (59. Lazo) Harper- Mayoral

Liverpool: Fulton- Whelan, Maguire, Cleary, Brewitt– Rossiter (C), Phillips (62. Canós), Brannagan- Kent (46. Ejaria), Sinclair, Wilson

zdroj: uefa.com