Domov Novinky Report: Cruz Azul- Real Madrid

Report: Cruz Azul- Real Madrid

Real Madrid odštartoval Majstrovstvá sveta klubov víťazne a zároveň si tak pripísal 21.víťazstvo v rade.

Základná zostava: Casillas- Carvajal, Pepe, Sergio Ramos, Marcelo- Kroos, Illaramendi, Isco- Bale, Benzema, Ronaldo

Náhradníci: Navas, Pacheco- Varane, Coentrao, Nacho, Khedira, James, Arbeloa, Medrán, Chicharito, Jesé

„Los Blancos“ potvrdzovali rolu favorita po celý zápas a ten pohodlne vyhrali pomerom 4-0, keď sa o góly postarali postupne Sergio Ramos, Benzema, Bale a Isco.

Skóre zápasu otvoril v 15.minúte presnou hlavičkou po priamom kope Toniho Kroosa Sergio Ramos, ktorý využil zlé vybehnutie brankára Coronu a nemal problém loptu do siete umiestniť.

Dominanciu v zápase zdôraznil Karim Benzema, ktorý zvýšil na 2-0 v 36.minúte. Po tomto góle si však obrana Realu vybrala takpovediac oddychový čas a Sergio Ramos fauloval Pavoneho vo vlastnej šestnástke, z čoho rezultovala penalta pre mexický celok. Svoj tretí kop na šampionáte zo značky bieleho bodu však kapitán Gerrard Torrado nepremenil a tak sa išlo do kabín za stavu 2-0 pre Real Madrid.

Druhý polčas začal v pomalom tempe, ale Gareth Bale už po piatich minútach zvýšil na 3-0 a takmer s určitosťou sa vtedy dalo povedať, že je po zápase. Walesan si našiel centrovanú loptu od Cristiana Ronalda a hlavou ju usmernil do brány.

Cruz Azul sa sympaticky snažil a útočil, ale jeho šance končili buď na pozornej obrane Realu, alebo na skvelom Ikerovi Casillasovi. Do hry Mexičanov priniesli nový vietor striedajúci hráči Barrera a Fabián, ale ani im sa loptu do brány nepodarilo dostať.

Gólový účet zápasu tak uzavrel osemnásť minút pred koncom Isco, ktorý dostal prihrávku na os ihriska od Ronalda, vlastnou šikovnosťou prekľučkoval hneď niekoľkých hráčov a strelou po zemi nedal Coronovi šancu.

Góly: 15. Sergio Ramos, 36. Benzema, 50. Bale, 72. Isco